Koloběžky SENCOR SCOOTER S30/S70 – připojení k mobilu a další návody

Výrobce SENCOR na našem trhu začal prodávat dvojici nových elektrických koloběžek SENCOR SCOOTER S30 a SCOOTER S70. Obě koloběžky podporují připojení s mobilními telefony skrze Bluetooth. V tomto krátkém článku jsem se podíval, jak koloběžku k mobilu připojit.

Zdroj: SENCOR

 

Proč vlastně chtít mobilní aplikaci ke koloběžce?

SENCOR nechal jen na vás, zda budete chtít ke své koloběžce mobilní aplikaci. Pokud žádnou aplikaci nechcete, používat ji tedy vůbec nemusíte. Já osobně mám aplikaci však rád, protože je jednoduchá a připojení je alespoň na mobilech s Androidem bez problémů.

Aplikace umí nastavit tempomat, zobrazit aktuální rychlost i stav nabití akumulátoru (baterie). Za zmínku rozhodně stojí podrobné informace, kde jsou data nejen i firmwaru, ale i data provozu a poslední i celková ujetá vzdálenost s koloběžkou. Dále je v aplikaci možné zapnout zámek, který v případě krádeže bude koloběžku motorem brzdit a vydávat zvuk. Zloděje tedy může vylekat či upoutat na něj pozornost.

 

Jak na spárování aplikace s koloběžkou?

  • Zapněte koloběžku
  • Nyní je zapotřebí ji odemknout současným stisknutím brzy a akcelerátoru (plynu)
  • Nyní je koloběžka připravena k párování
  • Spusťte mobilní aplikaci SENCOR SCOOTER, povolte ji případně potřebná oprávnění a vyčkejte, až aplikace koloběžku najde. Zobrazena bude v seznamu níže
  • Na název koloběžky jen klepněte a prvně je nutné zadat heslo. Výrobce přednastavuje heslo: 000000. Po přihlášení do aplikace doporučuji heslo do aplikace z bezpečnostních důvodů změnit

 

Podpora aplikace a co nastavit?

Modely SCOOTER S30 a S70 je možné připojit k mobilu skrze Bluetooth, a to s použitím mobilní aplikace SENCOR SCOOTER. Aplikace je dostupná zdarma pro Android a iOS. Prostředí aplikace je v češtině.

Skenujte pro stažení mobilní aplikace SENCOR SCOOTER

Po připojení doporučuji zkontrolovat, zda máte správně zvolenou kapacitu baterie. Je to nutné, aby aplikace správně ukazovala stav baterie a další informace.

  • Kapacita modelu Scooter S30: 7,5 Ah
  • Kapacita modelu Scooter S70: 15 Ah

 

Kde najdu návody ke koloběžkám?

Nevíte si s něčím rady? Návody najdete v prodejní krabici ke každé koloběžce. Pokud je však již nemáte, můžete se podívat na oficiální návody na webu. Jedná se o PDF soubory, které můžete otevřít třeba v internetovém prohlížeči Brave a dašlích. Existují k tomu i různé bezplatné aplikace.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*