Jak fotí dostupný mobil Nokia G22?

Nokia G22 hraje na počet zadních fotoaparátů. Očekáváte, že má ultraširokoúhlý fotoaparát či dokonce teleobjektiv? Tak to vás asi zklamu, protože použitelný je jen jeden fotoaparát. Hlavní má 50 Mpx rozlišení se světelností f/1,8 a zbylé dva jsou naprosto zbytečné. Mají totiž pouhé 2 Mpx rozlišení a slouží pro hloubku ostrosti a makro. Výrobce si je tedy mohl odpustit.

Vysokou kvalitu fotek jsem u tak levného mobilu neočekával, ale i nenáročný uživatel si občas potřebuje něco vyfotit. Hlavní fotoaparát špatně rozhodně nefotí. Příjemně překvapen jsem z ostrosti snímků a funkčností portrétního režimu s rozostřeným pozadím. Portrétní režim nefunguje dobře jen pro focení lidí, ale i zvířat a různých objektů. Většinou mají fotky i hezké barevné podání, ale stávalo se mi, že při focení scény s protisvětlem to funkce HDR dost přeháněla a snímky jsou pak příliš světlé a přesaturované. HDR je možné zcela vypnout. Díky vysokému 50 Mpx rozlišení můžete sáhnout i po 2x digitálnímu zoomu. Ten je samozřejmě ztrátový a ve skutečností dochází k ořezu fotky z hlavního fotoaparátu. S pevnou rukou i snímky pořízené 2x zoomem použitelné jsou. Za špatných světelných podmínek můžete využít noční režim, ale nějaké zázraky očekávat nelze. Ve těm fotky ale špatně vůbec nevypadají a mají dokonce i detaily. Je znát jen digitální šum.

Samotné focení je kvůli slabšímu procesoru pomalejší, i když prostředí aplikace je svižné. Výrobce totiž u tohoto modelu dost zapracoval na post-processingu, který zpracovává fotky. Během focení snímek často vypadá nějak obyčejně a s nedostatek detailů, ale po pořízení dojde ke zpracování na pozadí a výsledek je hezký. To je i někdy důvod, proč se snímek objeví v galérii fotek až i po deseti vteřinách.

Snímky vyfocené hlavním fotoaparátem:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*