Huawei Band 6 – chytrý náramek s pěkným displejem (RECENZE)

Chytré hodinky a náramky od společnosti Huawei mám rád, protože vypadají hezky, nabízí zajímavé funkce a jsou za atraktivní ceny. Navíc také je lze spárovat jak s mobilem  se systémem Android, tak i jablečným iOS. Na test jsem tentokrát obdržel nový Huawei Band 6, který nově nabízí větší OLED displej, operační systém v češtině a v době testování se prodával za atraktivní cenu kolem 1 500 Kč.

 

Co najdu v balení?

  • Huawei Band 6
  • Nabíjecí kabel
  • Různé návody

 

 

 

Design, konstrukce a displej

Huawei Band 6 je na našem trhu dostupný hned ve třech barevných provedení, a to v mnou testované Amber Sunrise s oranžovým řemínkem, Graphite Black (černé) a také dámské Sakura Pink (růžové). Velice příjemné jsou rozměry náramku, které činí 43 x 25,4 x 10,99 mm. Váha pak činí 18 gramů bez řemínku a na ruce není tedy po chvilce takřka cítit.

 

Moc se mi líbí čelní plocha náramku, kde najdete 1,47palcový OLED displej s rozlišením 194 x 368 px. Tomu nechybí opravdu hezké barevné podání, příkladné pozorovací úhly a dobrá viditelnost na přímém světle. Maximální jas displeje je tedy dostatečný a snadno si jej upravíte přímo v nastavení na náramku. Pochválit pak musím i odolnost skla, protože během mého testování jsem nešikovně několikrát o náramek při práci zavadil a nemám na něm ani škrábanec.

Pouzdro náramku na první pohled vypadá, jako kdyby bylo hliníkové a připomíná tak dražší hodinky Huawei Watch Fit Elegant, což chválím. Ve skutečnosti se však jedná o plast, který působí bytelným dojmem. Na pravém boku pak najdete ovládací tlačítko. Na spodní části náramku si pak můžete všimnout potřebných senzorů a řemínek je na spodní části možné snadno sundat a vyměnit dle potřeby. Časem si tedy můžete klidně na AliExpressu zakoupit jiné řemínky.

 

 

 

Operační systém a ovládání – umí česky!

Jelikož se jedná o „levný“ chytrý náramek, tak nemůžete očekávat možnost instalace aplikací. Systém v hodinkách však nabízí všechny potřebné funkce a vše můžete používat i bez nutnosti mít u sebe mobil. Chválím tedy na možnost si nastavit budíky bez mobilu a také za kompletní přeložení systému do češtiny a slovenštiny.

Náramek můžete ovládat dotykem displeje i tlačítkem na pravém boku. Tlačítko slouží pro přechod do menu či jako návrat na domovskou obrazovku. Jeho dlouhým stiskem se pak dostanete do nabídky pro restart či vypnutí náramku.

Prostředí hodinek pak lze ovládat gesty, kdy tahem prstu ze shora dolů se dostanete do nabídky s režimem nerušit, zapnutí obrazovky na 5 minut, prozvonění mobilu, nastavení budíků a větší ikonu pro přechod do nastavení. Tahem do stran se pak dostanete do přehledu svých cílů, měření srdečního tepu, stresu, předpovědi počasí i ovládání hudebního přehrávače. Tahem ze spodní části displeje nahoru pak máte k dispozici všechny příchozí notifikace včetně zpráv z aplikací. Je jen škoda, že operační systém neumí číst emotikony. Co se hovoru týče, tak náramek umí na hovor pomocí vibrací upozornit a hovor můžete přímo na náramku zavěsit.

Tlačítkem se pak dostanete do dalšího menu, kde máte k dispozici cvičení a jeho záznamy, srdeční tep, saturace okysličení krve, informace o spánku, dechová cvičení, časovač, budíky, svítilnu (rozzáří displej), nalezení telefonu prozvoněním a také podrobné nastavení systému. Pokud máte mobil či tablet Huawei, tak přímo náramkem můžete ovládat také spoušť fotoaparátu. U mobilu jiné značky to bohužel není možné.

 

 

 

Jaké aktivity umí měřit?

Huawei Band 6 umí zaznamenávat všechny běžné aktivity. Nechybí tedy měření kroků, vzdálenosti a spálených kalorií. Kroky lze sledovat i v reálném čase v mobilní aplikaci, takže mohu potvrdit, že měření kroků funguje velice dobře.

Náramek umí zaznamenat až 96 aktivit, což je opravdu dost. Náramek si tedy můžete vzít na běh venku, běh na páse, cyklistiku, plavání v bazénu, skákání přes švihadlo a mnoho dalších aktivit. Zaznamenat si můžete i svou trasu na mapě, tedy za předpokladu, že si s sebou vezmete mobil. Od náramku v této cenové kategorii nemůžete očekávat GPS a využívá tedy GPS vašeho mobilu. Pokud však GPS požadujete, doporučuji hodinky Huawei Watch Fit nebo Watch Fit Elegant.

V mobilní aplikaci si můžete také zapnout měření 24/7h srdečního tepu a SpO2 (saturaci okysličení krve) a stresu. U zdravého člověka by se hodnota okysličení krve měla pohybovat v rozmezí mezi 95-99%. Pokud máte naměřené jiné hodnoty, můžete mít zdravotní problém.

U náramků a hodinek Huawei mám opravdu moc rád měření spánku. I s tím jsem byl u Huawei Band 6 velice spokojený, protože měří délku spánku přesně, a to díky funkci Huawei TruSleep 2.0. Bylo úplně jedno, jestli jsem usnul běžně večer nebo až ráno po noční. Je také skvělé, že náramek umí naměřit i krátké zdřímnutí a rozdělení lehkého, hlubokého a REM spánku.

 

 

 

Mobilní aplikace – pro Androida i jablíčka

Náramek umí komunikovat s mobily či tablety pomocí Bluetooth 5.0. Připojení mi fungovalo na několika mobilech spolehlivě a párování bylo jednoduché. Náramek si můžete spárovat jak s mobily či tablety se systémem Android, tak i jablečným iOS. Skvěle mi fungoval na obou platformách.

Pokud vlastníte mobil Huawei, tak aplikaci pro spárování náramku již máte v mobilu. Najdete ji pod názvem Zdraví (Huawei Health). Pokud máte mobil jiné značky s Androidem, je zapotřebí si stáhnout obchod AppGallery, ve kterém vyhledáte a stáhnete aplikaci Zdraví. Na verzi z Obchodu Play zapomeňte, protože ta není aktualizována. Pokud však máte iPhone, tak si aplikaci Huawei Zdraví můžete stáhnout z Apple App Store.

Celé prostředí aplikace je v češtině, takže ji zvládne ovládat opravdu každý. V aplikaci najdete všechny zaznamenané informace a veškeré podrobnosti. Nechybí ani spuštění cviků, kdy můžete použít GPS mobilu a také stahování jiných ciferníků dle libosti.  Po rozklepnutí názvu náramku můžete také nastavovat notifikace (upozornění z aplikací), budíky a další funkce.

Návod, jak náramek spárovat s Androidem

 

 

 

Výdrž a nabíjení

Výrobce slibuje výdrž na jedno nabití až dva týdny při standardním používání a 10 dní při náročnějším používání. Během mého testování jsem měl zapnuté nepřetržité měření srdečního tepu, funkci Huaweiu TruSleep pro měření spánku a měření SpO2. Měl jsem zapnuté také příchozí notifikace z aplikace Telegram a Threema. Náramek mi s takovým nastavením skutečně vydržel kolem deseti dní. Výdrž tedy rozhodně mohu jen chválit.

K nabíjení pak slouží dodávaný kabel v balení, který má magnetickou koncovku. Tu stačí přiložit na spodní část náramku a náramek se ihned začne nabíjet. Nebyl by to Huawei, kdyby nenasadil rychlé nabíjení, což vidím rád. Výrobce tedy slibuje, že pětiminutovým nabíjením získáte energii na dva dny používání, což také mohu potvrdit.

 

 

 

Závěr – za ty peníze super

Dostávám se k závěru recenze náramku Huawei Band 6, kde budu především chválit. Opravdu moc se mi líbí OLED displej, který má hezké barvy a příjemně se ovládá. Pochválit pak musím i svižné prostředí v češtině/slovenštině a počeštěnou mobilní aplikaci. Někteří pak jistě ocení zaznamenávání až 96 aktivit a třešničkou na dortu je pak dvoutýdenní výdrž.

Cena byla dle mého názoru nastavena správně a náramek působí dražším dojmem. Vytknout mu mohu jen to, že neumí číst emotikony a také nutnost stáhnout aplikaci Huawei Zdraví z obchodu AppGallery na mobilu s Androidem.

 

 

Pozitiva:

  • Příjemné rozměry
  • Hezký design
  • Povedený OLED displej
  • Operační systém v češtině a slovenštině
  • Přehledná mobilní aplikace v češtině a slovenštině
  • Měření 96 aktivit
  • Až 2 týdenní výdrž a rychlé nabíjení
  • Rozumná cena

 

Negativa:

  • Neumí číst emotikony
  • Aplikace v Obchodě Play není aktualizována

>>Mohlo by se vám také líbit:

2 komentář

  1. xiaomi bi band 6 je lepší ??? nebo ne

    1. Neřekl bych.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*