Jaké jsou rozdíly v mobilech HONOR 50 a Huawei nova 9 a který bych si koupil?

HONOR byla kdysi podznačka spadající pod mateřský Huawei. Jelikož jsou na Huawei uvaleny sankce ze strany USA, přišel i HONOR o všechny služby Googlu. To se však mění, protože HONOR již pod Huawei nespadá a jedná se o samostatnou společnost. Výrobce tedy zkouší znovu se prosadit i na našem trhu s novinkou HONOR 50.

Když se na HONOR 50 podíváte, tak si hned řeknete, že ten design už odněkud znáte. Ano, design je velice podobný mobilu Huawei nova 9. Je třeba si uvědomit, že vývoj mobilních telefonů trvá často roky, proto HONOR nejspíš dokončuje projekty, které měl ještě za Huawei.

Pojďme se tedy podívat na rozdíly v obou mobilech, kde jasně vítězí HONOR. Ten má operační systém Android 11 se všemi Google službami, kodek aptX a plnou podporu sítí 5G. To Huawei bohužel nemá. Na první pohled se to nezdá, ale je vidět, že se HONOR od Huawei opravdu odtrhl. Systém se podobá nadstavbě EMUI od Huawei, ale je vidět, že Huawei je s EMUI 12 už jinde. Má jiné funkce a ikony než HONOR. Odlišné jsou i fotoaparáty a barevné varianty mobilů.

Jaký mobil bych si vybral? Kdybych si měl mobil kupovat a opravdu se rozhodnout, tak HONOR je jasná volba. Vzhledem k ceně už snad každý očekává podporu sítí 5G a služby od Googlu zajistí funkčnost všech aplikací a her. Existují však zas uživatelé, kteří Google služby záměrně nechtějí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*