RECENZE: Xiaomi 12T Pro – 200 Mpx fotoaparát s OIS a výkon bez kompromisů

Xiaomi na našem trhu aktuálně prodává vlajkový model Xiaomi 12 Pro a brzy na něj uvede i nové modely řady Xiaomi 13. Je tu však i „Téčková“ řada a k dispozici je u nás již i dvojice nových mobilů Xiaomi 12T a Xiaomi 12T Pro. V této recenzi jsem se podíval právě na vybavenější model. Míří přesně na uživatele, kteří chtějí výkon, rychlost nabíjení i kvalitu fotoaparátu vlajkového mobilu, ale nechtějí utrácet více jak 20 tisíc Kč. Na našem trhu je mobil k dispozici ve dvou paměťových konfiguracích od 18 990 Kč s DPH na oficiálním e-shopu XiaomiCesko.cz. K oběma konfiguracím dostanete navíc nadstandartní záruku 6 měsíců na displej přímo od výrobce. Pokud během půl roka displej rozbijete, výrobce vám jej jednou zdarma vymění.

 

Pozitiva:

  • Obsah balení
  • Nadstandartní záruka 6 měsíců na displej zdarma
  • Konstrukční zpracování a design
  • Někdo může ocenit plochý displej
  • Ochranná fólie na displeji
  • Moc pěkný OLED panel se 120 Hz
  • Kvalitní stereo reproduktory
  • Bleskové odemykání otiskem i obličejem
  • Výkon bez kompromisů
  • 120 W rychlé nabíjení
  • Lze používat Google Cameru
  • Kvalita hlavního fotoaparátu s vysokým rozlišením
  • OIS
  • Kvalita pořízených videí
  • Prostředí MIUI
  • Výborná konektivita s Wi-Fi 6, eSIM a infraportem
  • Cena pod 20 tisíc Kč

 

Negativa:

  • Nemá certifikaci zvýšené odolnosti
  • Chybí microSD slot
  • Absence bezdrátového nabíjení
  • Zbytečný třetí fotoaparát s nízkým rozlišením
  • Starší bezpečnostní záplaty – Již vyšla velká aktualizace systému

 

 

Partnerem recenze je obchod Smartum.cz, kde si můžete příslušenství včetně krytů a tvrzených skel
pro Xiaomi 12T Pro zakoupit 

 

Co najdu v prodejním balení?

Xiaomi není Samsung, Sony ani Apple a v prodejním balení tedy najdeme výkonný 120 W nabíjecí adaptér, USB-C nabíjecí/datový kabel a průhledný silikonový kryt. Nechybí ani spona pro vysunutí nanoSIM slotu a různé návody. Balení tedy poskytuje vše, co by v něm být mělo a Xiaomi chválím především za výkonný nabíjecí adaptér. Konkurence nabíjecí adaptéry bohužel již často do balení nedává…

 

Design a konstrukce – podobá se 12 Pro, ale má plochý displej

Hned po představení mi Xiaomi 12T Pro připomínal můj oblíbený model Xiaomi 12 Pro. Především zády si jsou oba tyto modely podobné, ale v případě 12T Pro je trochu jiné okolí hlavního fotoaparátu, barevná provedení a displej je plochý. Jeho celkové rozměry činí: 163,1 x 75,9 x 8,6 mm a váží: 205 gramů. Konstrukce mobilu pak disponuje pouze základní certifikací odolností IP53, a ta rozhodně mobil neochrání v případě jeho ponoření do vody.

Celá čelní plocha nabízí ploché ochranné sklo Corning Gorilla Glass 5, které chrání velký 6,67palcový OLED displej. I na skle je již z továrny nalepená ochranná fólie. Uprostřed horní části displeje je k vidění malý průstřel se selfie kamerkou, nad kterou je elegantně ukrytý výřez s reproduktorem pro hovory.

Rám mobilu je plastový a v mnou testovaném barevném provedení působí pěkně. Na jeho horní části je výdech hlasité reproduktoru s nápisem „Sound by Harman Kardon“, mikrofon a infraport pro ovládání domácích spotřebičů. Levý bok mobilu je zcela prázdný a na pravém jsou tradičně umístěna tlačítka pro regulaci hlasitosti a zamykacího tlačítko. Spodek mobilu ukrývá malý šuplík pro dvě nanoSIM karty, USB-C konektor a druhý hlasitý reproduktor.

Zadní kryt je z matného skla a v mnou testovaném barevném provedení na něm tedy nejsou tolik vidět otisky prstů a další nečistoty. Modul třech fotoaparátů je dost podobný tomu z Xiaomi 12 Pro, ale hlavní fotoaparát nad modulem ještě trochu vyčnívá. Ne však nijak moc a hrany celého modulu s fotoaparáty nijak neškrábe do rukou. V modulu si můžete všimnout také chlubícího se nápisu 200 Mpx a přisvětlovacího blesku.

 

Displej – něco pro milovníky plochých displejů

Já osobně miluji zakřivené displeje, tedy za předpokladu, že to výrobce zvládne opravdu dobře. Díky zakřivení se mi mobil totiž lépe ovládá dotykovými gesty Androidu a působí dražším dojmem. Proto jsem si vloni tak oblíbil vlajkový mobil Xiaomi 12 Pro. Testovaný Xiaomi 12T Pro je však pro uživatelé, kterým zakřivený displej z nějakého důvodu vadí. Vždy je dobré mít volbu, že? Ta tu je a 12T Pro nabízí velký 6,67palcový OLED displej s poměrem stran 20:9, rozlišením 2 712 x 1 220 px a 446 ppi. Nechybí ani rychlá 120 Hz obnovovací frekvence, bez které si já osobně dnes nedokážu představit žít.

Použité Corning Gorilla Glass 5 je stále hodně odolné sklo a displeji nechybí ani senzor okolního světla pro automatickou regulaci jasu. Ta odvádí výbornou práci a maximální jas je dle výrobce 900 nitů. To není nijak nadměrně, ale ani málo. Je to zkrátka tak nějak akorát a myslím si, že nikdo si nebude stěžovat na viditelnost na přímém světle. Jen výrobcem nalepená ochranná fólie viditelnost na přímém světle trochu kazí, ale v případě potřeby ji klidně lze odlepit.

Samotný OLED panel je vážně pěkný a spokojen jsem s jeho věrným barevným podáním, které si navíc můžete manuálně upravit k obrazu svému a někdo rád uvidí i adaptivní nastavování barev dle okolního světla. Rychlost obnovovací frekvence můžete nechat na automatickém nastavení dle potřeb systému, ale já sáhl spíše po trvalém manuálním nastavení na 120 Hz. Načasovat lze i čtecí režim pro šetření očí ve večerních hodinách i tmavý režim celého prostředí. Rád vidím i „Možnosti AI vylepšení“, kde je funkce pro vylepšení videí, rozpoznávání scén, HDR vylepšení a MEMC.

Díky OLED panelu mohl výrobce nasadit i oblíbenou funkci Always-On (Aktivní displej). Tato funkce umožňuje zobrazit čas, datum, příchozí oznámení a třeba i nějaký obrázek neustále i na zhaslém černém displeji. Funkci můžete načasovat, probudit ji jen při novém oznámení a já využíval její neustálou aktivitu. Nastavit lze i pohyblivé efekty, aby bylo hned jasné, že vám přišla třeba nová zpráva.

 

Zvuk – dvojice stereo reproduktorů Harman Kardon potěší

Xiaomi se v případě modelu 12 Pro chlubí použitím čtyř reproduktorů, a to ve dvou mřížkách. Byl jsem tedy zvědav, jak na tom bude Xiaomi 12T Pro, protože ten má mřížky hlasitých reproduktorů na stejných místech, ale dle specifikací výrobce jsou tentokrát použity reproduktory dva. Je jen škoda, že horní reproduktor si především první dny budete třeba při hraní her překrývat rukou. Brzy jsem si na umístění zvykl, ale přeci jen umístění mohlo být lepší.

Jak ale reproduktory hrají? Opět se výrobce chlubí nápisem „Sound by Harman Kardon“ a tento výrobce se měl na vývoji reproduktorů podílet. Podle testů bych řekl, že Xiaomi 12 Pro hraje o fous lépe, ale reproduktory Xiaomi 12T Pro odvádí sakra výbornou práci, znát je náznak basů, středy i výšky bez ztráty kvality na maximální hlasitost.

S 3,5 mm jack konektorem u mobilů v budoucnu počítat nelze a chybí tedy i na Xiaomi 12T Pro. Pro bezdrátový poslech hudby slouží Bluetooth 5.2 s potřebnými kodeky: AAC, LDAC a LHDC. Výrobce se chlubí i Dolby Atmos a HiRes certifikací a v: Nastavení telefonu/Zvuky a vibrace si můžete přizpůsobit stupeň haptické odezvy (vibrací) a k dispozici je i ekvalizér.

 

Odemykání mobilu – blesková čtečka pod displejem

Xiaomi 12T Pro je možné odemykat čtečkou otisků prstů pod displejem. Její umístění chválím a velmi spokojen jsem byl s rychlostí odemykání i spolehlivostí čtečky. Zamykat můžete i vámi zvolené aplikace a již během odemykání na zamykací obrazovce otevřít často používané aplikace. Zvolit lze i vibrování během odemykání a hezké animace do okolí čtečky otisků.

Mobil je možné odemykat také obličejem, a to skrze selfie kamerku. To není tak bezpečné, jako otiskem prstů, ale jsou situace, kdy je tato funkce užitečná. Naskenovat navíc můžete i dvě tváře. Lehce tedy můžete někomu udělit přístup do vašeho mobilu i bez toho, aniž by věděl důležitý PIN pro odemknutí. Odemykání je krásně rychlé a spolehlivé i za horších světelných podmínek.

 

Jak je na tom výkon? Zahraju si i nejnáročnější hry?

Xiaomi 12T Pro v sobě ukrývá vlajkový procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 s maximálním taktem 3,2 GHz, zatímco Xiaomi 12 Pro má procesor Snapdragon 8 Gen 1 s maximálním taktem 3,0 GHz. 12T Pro má tedy lepší procesor a o fous vyšší výkon, ale dle mých testů na viditelný rozdíl nenarazíte a oba procesory jsou výborné. Na našem trhu jsou pak dvě konfigurace mobilu s 8 nebo 12 GB RAM LPDDR5 a obě verze mají 256 GB interní úložiště UFS 3.1. Příplatek za vyšší verzi je pouhá tisícovka, ale zas 8 GB RAM dnes v mobilu každému určitě postačí a lze ji i o dalších 3 GB navýšit skrze interní úložiště. Se slotem pro paměťové karty pak nepočítejte.

Asi ani nemusím moc rozebírat, že mobil bez problémů zvládne ty nejnáročnější mobilní aplikace a hry. Hravě si poradí i v nejnáročnější mobilní hrou současnosti, a tou je Fortnite. Využít můžete i maximální grafické detaily nebo maximální možný počet FPS (snímků za vteřinu). Mobil se po dlouhém hraní Fortnite pochopitelně zahřál, ale ne nijak nepříjemně. Na problémy s výkonem zkrátka nenarazíte a pokud hrajete hry, mobil si určitě užijete.

Testy v benchmarcích AnTuTu Benchmark, AnTuTu Storage Test a Geekbench 5

 

Výdrž na jedno nabití a rychlost nabíjení

V mobilu se nachází akumulátor o kapacitě 5000 mAh a je to tedy o něco více, než v případě modelu Xiaomi 12 Pro. Výdrž je i opravdu o něco lepší, za což může i možná vylepšený procesor. Výdrž hodnotím hodně nerad, protože se časem kvůli různým aplikacím může měnit a každý ploužíváme trochu jiné aplikace. Celý den pracovního nasazení však vydrží a méně náročný uživatel může vydržet i jeden a půl dne. Pokud jste ale náročný uživatel, co mobil vybije i během dne, oceníte rychlost nabíjení.

Xiaomi 12T Pro podporuje 120 W drátové nabíjení a bohužel chybí bezdrátové Qi nabíjení. Drátové nabíjení je bleskové a z úplného vybití do 100 % se akumulátor nabije do 19 minut. Je to tedy o dvě minuty déle, než u mobilu Xiaomi 12 Pro, ale to jen díky vyšší kapacitě akumulátoru. Pokud budete chtít nabíjet maximálním výkonem, stačí přejít do: Nastavení telefonu/Baterie/Baterie (kolonka vpravo)/Zvýšení rychlosti nabíjení a tam tuto možnost zapnete. Přítomné je i optimalizované nabíjení, ale tyto omezující funkce já zrovna moc nemusím. Nabíjím vždy maximálním výkonem.

 

Jaká je aplikace pro focení a natáčení videí?

V mobilu se nachází známá mobilní aplikace pro fotografování, která se příjemně ovládá a je svižná. Všechny její prvky jsou umístěny ideálně a v pruhu s režimy najdeme třeba portrétní režim s rozostřeným pozadím, efektivní noční režim, Ultra HD pro focení ve vyšším rozlišení (50 nebo 200 Mpx) a z kolonky „Více“ si můžete manuálně přesunout další režimy. Najdeme mezi nimi panorama, VLOG, zpomalená/zrychlená/krátká videa, dlouhou expozici, duální video pro natáčení přední i zadní kamerou současně a chválím i povedený režim pro skenování dokumentů.

Nad pruhem režimů se nachází i potřebná tlačítka pro přepínání mezi fotoaparáty a digitálním zoomem. K dispozici je 0,6x (ultraširokoúhlý fotoaparát), 1x (hlavní fotoaparát) a 2x (digitální zoom). Na těchto tlačítkách můžete také přejet prstem a dostat se do nastavení digitálního zoomu, kdy je možné využít až 10x zoom. Pod tlačítkem hůlky jsou k dispozici další efekty zkrášlení včetně filtrů a dostalo se i na tlačítka HDR (funguje automaticky), AI, Google Lens a další potřebná nastavení.

Pokud budete chtít experimentovat, můžete si do Xiaomi 12T Pro nainstalovat také další aplikaci pro focení. Během testování jsem vyzkoušel Google Camera 8.7 v portované verzi, která je určena pro mobily od Googlu. Díky šikovným vývojářům ji lze používat i třeba právě na většině nových Xiaomi mobilech. Má vlastní zajímavé funkce a trochu jiný post-processing.

 

Jak fotí zadní fotoaparáty?

Xiaomi u modelu Xiaomi 12T Pro láká také na kvalitu hlavního fotoaparátu. Ten má totiž vysoké 200 Mpx rozlišení, světelnost f/1,69 a optickou stabilizaci obrazu (OIS). Druhý fotoaparát je ultraširokoúhlý s pozorovacím úhlem 120°, 8 Mpx rozlišením a světelností f/2,2. Škoda, že výrobce nenasadil třeba 12 Mpx snímač, ale většině uživatelům i 8 Mpx asi postačí. Zcela odpustit si výrobce mohl třetí fotoaparát, protože ten má nepoužitelné 2 Mpx rozlišení a slouží pro makro. Doufám, že brzy všichni výrobci přestanou tyto zbytečné snímače nasazovat.

Většina lidí přeci jen bude používat především hlavní fotoaparát, který si během testování vedl výborně. Má velice pěkné a přirozené barevné podání, i když v některých situacích se snaží snímky na můj vkus trochu více zesvětlit, než bych si přál. Snímky nepostrádají ani dostatek detailů po celé své ploše, spolehlivé je i manuální ostření výběrem objektu na displeji a spokojený jsem byl i s makrem. Pochválit musím i snímky za špatných světelných podmínek za použití nočního režimu. Díky vysokému rozlišení snímače mohl výrobce nasadit i slušný digitální zoom. V mobilní aplikaci tedy je tlačítko 2x – 10x pro zoom, který není optický, takže dochází jen k ořezávání snímku z hlavního fotoaparátu. Výrobce výborně zvládl i post-processing a po pořízení jsou snímky zpracovány tak, že kvalita snímků s 2x zoomem je velice slušná a dost se blíží 2x optickému zoomu z dražšího mobilu Xiaomi 12 Pro.

V aplikaci fotoaparátu můžete vybrat i režim pro focení snímků ve vysokém rozlišení. Hned po zapnutí režimu budete moci začít fotit snímky s 50 Mpx rozlišením. Na horní části aplikace je i tlačítko pro zapnutí pořízení snímků až s 200 Mpx rozlišením. To je opravdu hodně vysoké rozlišení, které někteří tvůrci mohou ocenit pro další úpravy. Takový snímek však zabírá i více kolem 50-80 MB (dle scény).

Již jsem zmiňoval, že v případě ultraširokoúhlého fotoaparátu bych ocenil o něco vyšší rozlišení, ale ve dne s tímto fotoaparátem pořídíte hezké fotky s přirozenými barvami a dostatkem detailů. Po stranách není vidět ani žádná deformace. Fotoaparát zkrátka oceníte především venku na výletech a focení krajiny. Za horšího světla snímky nemají digitální šum, ale začínají postrádat detaily.

Když si to shrnu, tak Xiaomi 12T Pro je k dispozici za cenu pod 20 tisíc Kč. Hlavní snímač je rozhodně výborný a myslím si, že každý s jeho kvalitou bude spokojený. Výrobci chválím i kvalitní post-processing pro zpracování snímků s nočním režimem i s 2x digitálním zoomem. Ultraširokoúhlý snímač fotí za dobrého světla dobře, ale je spíše průměrný.

 

Jak zadní fotoaparáty pořizují video?

Xiaomi 12T Pro umí pořizovat video hlavním fotoaparátem v maximálním rozlišení 8K se 24 FPS (snímky za vteřinu). Osobně si myslím, že videa v takovém rozlišení v současné době zatím nemají moc význam. K dispozici je však i 4K rozlišení se 60 nebo 30 FPS. K dispozici jsou i nižší rozlišení Full HD se 60 a 30 FPS nebo HD se 30 FPS. Ultraširokoúhlým fotoaparátem je pak možné také pořizovat video, a to v maximálním rozlišení Full HD se 30 FPS.

Hlavní fotoaparát má také optickou stabilizaci obrazu (OIS), která je výborná a videa jsou krásně stabilní. Videa mají dostatek detailů, netrpí na nějaké zdlouhavé přeostřování a spokojen jsem byl s jejich zvukem. Jen 8K video se mi moc nelíbí, ale to je zatím horší snad u všech výrobců. U rozlišení Full HD se 30 FPS je možné využívat i režim HDR. Za dobrých světelných podmínek jsou moc hezká videa i z ultraširokoúhlého snímače, kde jsou také moc hezké barvy a detaily a překvapen jsem i z opravdu dobré stabilizace. Videa tedy mobil pořizovat skutečně umí a myslím si, že každý s nimi bude spokojený.

 

Pořizování selfíček

Uprostřed horní části displeje se nachází malý průstřel 20 Mpx selfie kamerky se světelností f/2,24. Během focení můžete zapnout i funkci HDR, ale ta se umí zapnout i v případě potřeby automaticky. Kamerou je samozřejmě možné nejen fotit, ale i pořizovat videa v maximálním rozlišení Full HD se 60 nebo 30 FPS. V HD rozlišení je pak možné pořídit i slow motion video se 120 FPS.

Selfie můžete fotit běžným režimem fotoaparátu, kde jsou k dispozici i různé funkce filtrů a úpravy obličeje. Máte třeba velký nos? Můžete ho zmenšit. Pak je tu i portrétní režim, je za vámi rozostřené pozadí a intenzitu rozostření je možné manuálně upravit. Dále jsou k dispozici filtry, vyhlazení pleti a nějaké další efekty. Kamerka fotí velmi dobře a na fotky i nějaké to video poslouží dobře

Selfie pořízena s portrétním režimem poskytující rozostřené pozadí

 

Operační systém – oblíbené prostředí MIUI

Aktualizace dne 28. 2. 2023: Mobil již obdržel novou verzi prostředí MIUI 14 s Androidem 13. Vyšla také aktualizace bezpečnostních záplat data 1. 1. 2023. Více informací o aktualizaci pro tento model jsem napsal v samostatném článku.

V době psaní této recenze se v mobilu nacházel Android 12 s oblíbenou nadstavbou MIUI 13. V brzké době však mobil obdrží velkou aktualizaci obsahující Android 13 a novější verzi nadstavby MIUI 14. Po stránce vzhledu se toho zas tak moc nemění, ale výrazná změna se týká především zabezpečení a přístupu aplikací k oprávněním. Výrobci musím vytknout jen ještě loňské bezpečnostní záplaty (již jsou aktualizované), ale pravděpodobně výrobce v případě tohoto modelu pracuje především na MIUI 14 s Androidem 13 pro náš trh a nové záplaty dorazí právě v chystané aktualizaci.

Prostředí MIUI je velice oblíbené a není se moc čemu divit, protože má mnoho nastavení a svých užitečných funkcí. Najdete různá gesta pro rychlé spuštění např. svítilny, efekt obrazovky Always-On při obdržení nového oznámení, spustit druhý prostor systému (další čistý systém bez smazání dat ze současného), měření srdečního tepu čtečkou otisků prstů, zjednodušené prostředí se zvětšenými prvky pro lidi z horším zrakem, skrývat aplikace a další aplikace.

Líbí se mi, že MIUI 13/14 nabízí také oddělené rolovací lišty, a to mezi lištou s oznámením a zprávami a akčního centra se zástupci funkcí. V tomto centru můžete mít také zástupce pro rychlé ovládání své chytré domácnosti. Zobrazovány mohou být zařízení z aplikací Xiaomi Home nebo Google Home. Já tak během mého testování pohodlně ovládat zářivky po celém domě.

Během mého testování jsem nenarazil na žádný problém s chodem systému. Vše bylo nádherně svižné, spolehlivé a přeloženo do češtiny. Systém netrpí ani na nepříjemné ukončování aplikací běžících na pozadí, takže můžete využívat spolehlivě chatovací aplikace, synchronizace do cloudu nebo VPN anonymizaci. Doporučuji však u všech chatovacích aplikací a jiných aplikací vypnout úspory baterie. To uděláte tak, že na ikoně dané aplikace dlouze podržíte prst/O aplikaci/Auto. Spouštění (povolit)/Spořič baterie (Žádné omezení). Výrobce si jen mohl odpustit předinstalování některých zbytečných aplikací např. Facebook. Tyto aplikace je však možné odinstalovat.

 

Konektivita – dvě SIM karty současně a infraport nechybí

V mobilu se ukrývá malý šuplík se dvěma sloty pro nanoSIM karty a můžete tady využívat dualSIM. Někdo může ocenit i funkci eSIM. Mobilní data lze sdílet skrze Wi-Fi hotspot a připojit se lze ke standartním Wi-Fi 6 sítím. Mobil během mého testování neměl sebemenší problém s žádným Wi-Fi routerem.

Pro chytrá zařízení nebo bezdrátový poslech hudby poslouží Bluetooth 5.2 se všemi potřebnými kodeky a pro bezkontaktní platby pak NFC cívka. Dokonce se na horní části mobilu stále nachází i infraport pro ovládání domácích spotřebičů. K tomu slouží předinstalovaná aplikaci Mi Ovladač, ale v Obchodě Play najdete další aplikace pro ovládání RGB světel, televizorů, klimatizací a dalších spotřebičů

Na problém nenarazíte ani při využívání map a navigací, protože mobil podporuje všechny potřebné lokační systémy. Přítomno je evropské Galileo, GPS/A-GPS, NavIC, Glonass nebo Beidou.

 

Závěr – výborný mobil, ale má i své nedostatky

Xiaomi 12T Pro se na našem trhu v době psaní této recenze prodával za 18 990 Kč v konfiguraci 8/256 GB a 19 990 Kč v lepší konfiguraci 12/256 GB. Koupit je můžete přímo na oficiálním e-shopu XiaomiCesko.cz, ale k dispozici jsou i v oficiálních kamenných prodejnách nebo u jiných velkých e-shopů. Osobně si myslím, že příplatek je zanedbatelný a zvážil bych zakoupení verze s 12 GB RAM. Na druhou stranu 12 GB RAM v současné době nevyužijete a můžete ušetřit tisícovku. K oběma konfiguracím dostanete také záruku 6 měsíců na displej přímo od výrobce. Pokud během půl roka displej rozbijete, výrobce vám jej jednou zdarma vymění.

Jedná se o výborně vybavený mobil, který ocení uživatelé vyžadující plochý OLED displej, bleskové 120 W drátové nabíjení, vlajkový výkon i hlavní fotoaparát. Zkrátka je pro uživatele, kteří chtějí pořádný vlajkový mobil, ale nejsou ochotni za mobil dát více jak 20 tisíc Kč. Mobilu musím pochválit jeho prodejní balení se vším potřebným, kvalitní konstrukční zpracování, hezký displej, kvalitní stereo reproduktory, spolehlivou čtečku otisků prstů pod displejem, výkon bez kompromisů, výborný hlavní fotoaparát s OIS a kvalitní pořízená videa. Spokojený jsem byl i s konektivitou mobilu a prostředím systému MIUI.

Dokonalost neexistuje a Xiaomi 12T Pro má bohužel i nějaké ty nedostatky, které mohou být pro někoho zásadní. Dost lidí může zamrzet absence certifikace zvýšené odolnosti nebo bezdrátového nabíjení. Chybějící slot pro paměťové karty microSD mi osobně vůbec nevadí, protože je doba cloudová a svá důležitá data si zálohuji do různých cloudových služeb. Osobně mi vadí spíše zcela zbytečný 2 Mpx fotoaparát a starší bezpečnostní záplaty systému (již jsou aktualizované). Ty záplaty se však nejspíš brzy zlepší, protože velmi brzy mobil dostane velkou aktualizaci s Androidem 13/MIUI 14.

Pokud tedy hledáte opravdu výborně vybavený mobil do 20 tisíc a jste ochotni překousnout všechny výše zmíněné nedostatky, tak mohu Xiaomi 12T Pro doporučit. Testoval jsem jej moc rád a Jedná se o povedený kousek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top