Xiaomi 12 Pro a Xiaomi 12T Pro – porovnání fotek ze zadních fotoaparátů

Xiaomi na našem trhu aktuálně prodává dva výborně vybavené mobily Xiaomi 12 Pro a Xiaomi 12T Pro. Oba mobily slibují výborné zadní fotoaparáty, ale model 12 Pro je čistě vlajkový. 12T Pro je taková spíše levnější vlajka. V tomto článku jsem se podíval na porovnání fotoaparátů těchto dvou mobilů. Jak tedy fotí?

Xiaomi 12 Pro (vlevo) a Xiaomi 12T Pro (vpravo)

Xiaomi 12 Pro je dražší model a není tedy překvapivé, že má rozumnější rozlišení všech třech fotoaparátů. Všechny tři totiž mají 50 Mpx a jedná se o hlavní, ultraširokoúhlý a teleobjektiv s 2x optickým zoomem. Xiaomi 12T Pro má hlavní 200 Mpx fotoaparát, 8 Mpx ultraširokoúhlý a zcela zbytečný 2 Mpx makro fotoaparát.

  • Xiaomi 12 Pro: 50 Mpx Sony IMX707 s OIS a f/1,9, 50 Mpx s 115° a f/2,2 a 50 Mpx s f/1,9 a 2x optickým zoomem
  • Xiaomi 12T Pro: 200 Mpx s OIS a f/1,69, 8 Mpx s 120° a f/2,2 a 2 Mpx makro s f/2,4

Asi nikoho nepřekvapí, že Xiaomi 12 Pro fotí lépe. Je totiž dražší. Fotoaparáty obou mobilů jsem porovnával kvůli tomu, abych zjistil, jak velké rozdíly v kvalitě jsou. Oba mobily fotí výborně a u modelu 12T Pro vypadají parametry hlavního fotoaparátu o něco lépe. Počet megapixelů však až tak moc o kvalitě výsledných snímků nevypovídá, ale překvapivá je především papírově lepší světelnost. I ultraširokoúhlý fotoaparát u tohoto modelu slibuje větší zorné pole, ale bohužel 8 Mpx je celkem málo a třetí fotoaparát si výrobce mohl zcela odpustit.

Když jsem snímky z obou mobilů porovnal na jednom monitoru v počítači, tak Xiaomi 12 Pro fotil spíše přirozeněji, zatímco Xiaomi 12T Pro se neustále snažil snímky o něco prosvětlit. To se v některých situacích rozhodně hodit může, ale neodpovídá to pak tolik realitě. Noční snímky jsou pak také na vyšší úrovni z modelu 12 Pro, a to jak u hlavního, tak i ultraširokoúhlého fotoaparátu. Ultraširokoúhlý fotoaparát je u běžného 12 Pro vlastně úplně jinde, a to jak barvami, detaily i za horších podmínek. Rozdíl zorného pole je pak zanedbatelný. Jelikož má běžné 12 Pro optický zoom, tak je asi všem jasné, že je lepší, než v případě toho digitálního u 12T Pro. Digitální totiž funguje tak, že ořezává snímek pořízený hlavním fotoaparátem. Jelikož ale výrobce u 12T Pro nasadil vysoké 200 Mpx rozlišení a post-processing se mu vážně povedl, jsou snímky za použití 2x digitálního zoomu velice pěkné.

 

Odkazy na další články:

 

Galérie fotek k porovnání pořízených oběma mobily:

Fotky si můžete kliknutím zvětšit a prohlížet. Pod každým snímkem je napsáno, jakým mobilem a za jakých podmínek byl pořízen.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*