Pirátská aplikace YouTube Vanced bez reklam bohužel končí

Piráti mobilních aplikací YouTube Vanced a YT Music smutní, protože vývojáři na sociální síti Twitter oznámili, že vývoj obou těchto aplikací bohužel končí. To znamená, že odkazy ke stažení instalačních APK souborů z oficiálních stránek zmizí a nadále nebudou vycházet další verze.

Co aplikace vlastně umí? Jedná se o aplikace YouTube a YouTube Music, které vypadají vlastně stejně, jako originální aplikace od Google. Výhoda je však v tom, že z těchto aplikací jsou odstraněny reklamy, je možné přehrávat hudbu na pozadí a vlastně mají funkce, jako když si platíte YouTube Premium.

Proč končí vývoj aplikací? Těžko říci, ale je pravděpodobně, že na vývojáře tlačil sám Google. Aplikace totiž porušovala autorská práva nejen videí a hudby, ale i Googlu, protože aplikace vypadají vážně stejně, jako originál.

Jaké jsou alternativy aplikací? No, v době psaní tohoto článku žádná pořádná alternativa nebyla. Nejlepší možností je použít internetový prohlížeč Vivaldi nebo Brave, kde si otevřete adresu YouTube.com a reklamy budou prohlížečem blokovány. Nabízí se i aplikace NewPipe (odkaz ke stažení), která také funguje dobře, ale na YouTube Vanced rozhodně nemá. Brzy se snad dočkáme nových aplikací.

Zdroje: Telegram, Twitter

>>Mohlo by se vám také líbit:

1 komentář

  1. David Novák

    Jo, tohle jim jde, zakazovat apky, ale že by udělali ten youtube konečně funkční to ne. Ruší dislajky u videí, které dávaly lidem šanci informovat o kvalitě videa před shlédnutím a celé UI jde do hajzlu, je to nepřehledné. Takže možná by mohli místo nahánění udělat něco pro to, aby měli tvůrci na YT motivaci tam něco nahrávat, jelikož správa kanálu je něco otřesného.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*