Prohlížeč od Avastu láká na bezpečnost, blokování reklam a stahování videí

Česká antivirová společnost Avast nenabízí pouze antivirový program, ale také další zajímavé produkty. Většina uživatelů vůbec netuší, že nabízí také svůj internetový prohlížeč Avast Secure Browser, který láká na bezpečnost, blokování reklam a nově také možnost stahovat videa z různých stránek.

 

 

Prohlížeč je vlastně převlečený Google Chrome, ale je upravený a v některých ohledech pochopitelně z hlediska bezpečnosti i omezený. Nabízí vlastní již předinstalované doplňky a to funkční AdBlock pro blokování reklam se snahou méně zatěžovat procesor zařízení a nově také stahovač reklam. Ten umožňuje stahování videí ze stránek včetně YouTube v různém rozlišení.

Dále nechybí další užitečné blokování sledujících prvků na stránkách, které mohou mířit pro cílení reklam či pořizovat fotky obrazovky, jak je tomu často u e-shopů. Nechybí ani ochrana před phishingem a prohlížeč automaticky upozorní na podvodnou stránku, která chce získat přihlašovací údaje.

Jelikož se jedná o internetový prohlížeč zaměřený na bezpečnost, tak pochopitelně narazíme na omezení. V nastavení nikde nenajdeme odkaz ke stažení dalších doplňků, jak to můžeme znát u klasického Chromu. Pokud však nějaký doplněk opravdu chcete nainstalovat, tak můžete na stránce webového storu. Před instalací však budete seznámeni s riziky.

 

Sleduj na Instagramu:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*