Portrétní režim a HDR+ z Google Pixelu 2 na ostatních mobilech

Velkým lákadlem mobilů Google Pixel 2 a 2 XL je bezesporu fotoaparát. Ten umí podat výborný výkon především díky softwarovým vychytávkám, které Google umí. Na internetu se objevila portovaná aplikace Google Camera z mobilů Pixel pro ostatní telefony.

 

Nejdříve je nutné upozornit, že se nejedná o oficiálně vydanou verzi v Obchodu Play. Jedná se o verzi, kterou portovalo pár nadšenců a nefunguje tedy na každém mobilu. Aplikaci jsem zkoušel nainstalovat na phablet HTC U Ultra a také Xiaomi Mi 5. U každého mobilu se funkce bohužel dost liší a aplikaci rozhodně nemá smysl instalovat na zařízení se slabším hardwarem.

 

 

 

V případě HTC U Ultra šla kvalita některých fotek nahoru a díky HDR+ fotí na automatiku dost podobně, jak dražší HTC U11. Automatika celkově funguje mnohem lépe, než s předinstalovanou aplikací od HTC. Fotky za horšího světla jsou výrazně lepší a focení makra je rychlejší. Fotky pořízené za horších podmínek ve větru či v autobuse jsou také ostřejší a mají více detailů.

 

vyfoceno za nestabilních podmínek s HTC U Ultra

Vyfoceno na automatiku za špatného světla s HTC U Ultra

 

 

 

Výborné je také focení portrétních fotek, které jsou poslední dobou velice populární. Jejich kvalita je velice dobrá a dovolím si říci, že mnohonásobně lepší, než v případech Honoru, Huawei, Xiaomi a dalších výrobců. Portrétní režim lze využívat na obou kamerách. V menu se nachází další funkce jako je Panorama, rozostření objektivu atd..

 

 

Bohužel občas je zpracování pořízených fotek s HDR+ celkem pomalé a je nutné čekat pár vteřin, než se fotka zpracuje. Možná se tento problém vyřeší brzy v novější verzi. Do HTC U Ultra jsem instaloval verzi: GoogleCamera-Pixel2Mod-Arnova8G2-V7beta-test-6_1.

U Xiaomi Mi 5 aplikace postrádá ty nejlepší funkce a její instalace byla zcela zbytečná. Postrádá HDR+ i portrétní režim. Tyto funkce lze využívat pouze na pár mobilech a to je velká škoda, ale třeba brzy bude podpora více zařízení. Každopádně na svůj mobil můžete také zkusit stáhnout správný APK soubor a nainstalovat jej.

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

2 komentář

  1. Funguje na Huawei p20?

    1. Nezkoušel jsem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*