HTC U11 – Mačkací mobil s minimem nedostatků (RECENZE)

Tchajwanský výrobce HTC to nevzdává a jeho model U Ultra se kterým jsem trávil celé léto se skutečně povedl. Do rukou se mi nyní dostala vlajková loď HTC U11. Tento model láká na hezký skleněný design, nadprůměrný fotoaparát, krásný displej a také zvýšenou odolnost. Může se HTC U11 rovnat konkurenčním TOP modelům?

 

Obsah balení – Konkurence by si měla vzít příklad!

Uvnitř krabičky se mimo samotný telefon nachází nadstandardní výbava. Najdeme tedy kvalitní originální nabíjecí adaptér podporující rychlé nabíjení Quick Charge 3.0, kabel USB-C a také kvalitní sluchátka HTC s funkcí USonic, kterou budu rozepisovat v této recenzi také. Jelikož mobil nemá 3,5 mm jack pro sluchátka, tak v balení naštěstí nechybí ani kvalitní redukce z USB-C na 3,5 mm jack. Neschází ani „špendlík“ pro vysunutí hybridního slotu se SIM a MicroSD a hadřík pro čištění skleněných zad. Pochválit výrobce musím také za přidaný plastový průhledný kryt pro ochranu zad. Balení je tedy štědré a konkurence by si měla od HTC vzít příklad.

 

 

 

Design a konstrukce – HTC to prostě umí

HTC design a konstrukci opravdu umí a stejně jako u levnějšího modelu HTC U Ultra dražší U11ka nabízí krásné barevné varianty, které se nádherně lesknou. Na našem trhu je k dispozici mnou testovaná varianta Ice White (ledově bílá), Solar Red (červená), Brilliant Black (černá) a také Amazing Silver (taková modro stříbrná). Některé barvy jako je třeba červená se na světle mohou trošku měnit a vytvářet velmi zajímavé a krásné efekty.

 

Celkové rozměry mobilu dle oficiálních stránek výrobce činí 153,9 × 75,9 × 7,9 mm a váha je 169 gramů. Vzhledem k velikosti displeje a precizní konstrukci se jedná o přiměřenou váhu se kterou jsem neměl sebemenší problém. To samé mohu říci o rozměrech, které jsou dle mého názoru velmi příjemné.

 

Čelní část pokrývá ochranné sklo s 3D efektem. To je na všech stranách zaoblené a díky tomu vypadá skutečně krásně a dotýkat se stran displeje je velmi příjemné. Pod sklem se nachází 5,5″ displej a nad displejem najdeme reproduktor pro hovory i multimédia, zelenou notifikační LED diodu, mikrofon a také 16 Mpx selfie kamerku. Pod displejem se nachází senzorová tlačítka, která jsou podsvícena a dostatečně velká. Výrobce chválím za jejich zachování, protože někteří výrobci např. Huawei je odstraňují a nahrazují je softwarově. Mezi tlačítky se nachází čtečka otisků prstů, která je dle mého názoru umístěna na dobrém místě.

 

Hliníkový rámeček kolem telefonu je velmi kvalitní a nejedná se o žádnou levnou slitinu, jak je tomu u některých výrobců. Zpracování rámečku je precizní a sklo z displeje i zad hezky pasuje k rámečku. Horní část rámečku nabízí slot pro NanoSIM a MicroSD kartu a dále už jen mikrofon. Pravá strana nabízí kolébku tlačítek hlasitosti a také zamykací tlačítko. Za tlačítka si výrobce odnáší velkou pochvalu, protože ta jsou velmi kvalitní a nijak se neviklají. Jejich umístění je dobré a stisk jistý především díky vroubkování zamykacího tlačítka. Levá strana rámečku je zcela prázdná a nyní se dostáváme k zajímavější dolní straně rámečku. Tam můžeme vidět dvě zdířky mikrofonů, nabíjecí konektor USB-C a také hlasitý reproduktor. Umístění reproduktoru je na dobrém místě a nijak jsem si jej nepřekrýval ani během hraní her. V rámečku se také nachází senzory tlaku, které umožňují využívání chytré funkce HTC Edge Sense, kterou budu rozepisovat níže.

 

Záda telefonu jsou na mobilu to nejhezčí díky povedeným barevným variantám. Do rukou se mi dostala bílá varianta (Ice White), která vypadá moc pěkně a nabízí také povedené odlesky. Díky odleskům a povedenému odstínu mi varianta připomíná perly. Nejhezčí je dle mého názoru varianta Amazing Silver, která je taková stříbrno-modrá a hází nádherné odlesky. Vzhled zad se mi opravdu moc líbí a přiznám se, že jsem se po celou dobu testování na záda musel dívat stejně, jak v případě mobilu HTC U Ultra. Jedinou vadou na kráse jsou otisky prstů, které se na skleněných zádech uchycují.

 

Na zádech se tedy klasicky nachází čočka 12 Mpx fotoaparátu, která lehce vystupuje z těla telefonu. Je škoda, že ji výrobce nezapustil do těla telefonu, ale pravděpodobně to nebylo možné. Naštěstí je vystouplá jen zanedbatelně a během testování mi to nijak nevadilo. Čočku fotoaparátu také chrání kruhové kolečko z kovu. Nechybí ani duální LED blesk, logo výrobce a také mikrofon.

 

Hodnocení designu a konstrukce: Konstrukce je příkladná a na vynikající úrovni, jak je u HTC zvykem. Zaoblení stran je výborné a barevné varianty opět úžasné. Díky odleskům je mobil elegantní a opravdu moc se mi líbil. Pochválit také musím kvalitu zadního skla, které se po celou dobu testování nijak nepoškrábalo a konkurence nabízející skleněné mobily může jen tiše závidět. Na designu a konstrukci není co kritizovat.

Hodnocení ergonomie: Ta je také na výborné úrovni. Díky zaoblení hran na zádech a skla na displeji se drží dobře a do ruky padne výborně. Záda jsou sice skleněná, ale mobil mi z ruky nijak neklouzal. Mám velké ruce a se psaním jednou rukou jsem neměl problémy ani při chůzi. Menší ruce ale mohou mít problémy a budou při psaní budou muset použít obě ruce.

 

 

 

Čtečka otisků prstů – Nijak nezaostává

HTC U11 potěší uživatele, kteří vyžadují čtečku otisků prstů vpředu. Ta se nachází hned pod displejem mezi tlačítky. Umístění je tedy dobré a odpůrci čteček vzadu to jistě ocení. Otisky si lze nasnímat a nastavit hned při prvním spuštění telefonu. Samotné nastavení je velice jednoduché a rychlé. Lze si nastavit až pět otisků prstů a to je dostačující.  Rychlost čtečky je na dobré úrovni a mobil se odemkne téměř okamžitě. Čtečka za celou dobu testování svou spolehlivostí také nijak nezklamala.

 

V nastavení se také nachází možnost probudit displej klepnutím na čtečku. To se je velmi užitečná funkce, která nahrazuje funkci dvojitého poklepání na displej. Pokud se tedy potřebujete podívat na čas či notifikace bez odemknutí mobilu, tak na čtečku stačí rychle klepnout prstem a důležité informace se zobrazí.

HTC musím také pochválit za zámek aplikací, který funguje výborně a nikdy se nestalo, že by se aplikace spustila bez otisků prstů. V aplikaci Boost+ si můžete nastavit zámek aplikací a např. Messenger či galerii fotek zamknout. Po spuštění aplikace bude vyžadovat nastavené gesto či otisk prstů.

 

 

 

HTC Edge Sense – Vymačkejte si maximum

HTC překvapilo svým balením s bonusy a model U11 láká na další zajímavý bonus jménem Edge Sense. Tato funkce využívá tlakové senzory, které se nachází ve spodní části hliníkového rámečku. Prvně si nastavíte úroveň síly sevření a následně co má funkce vlastně dělat. Lze si třeba nastavit dlouhé stisknutí pro zapnutí/vypnutí svítilny, které jsem během testování hodně využíval. Nejskvělejší na této funkci je to, že funguje i pokud je mobil zamknutý. V noci jsem pro spuštění svítilny vůbec nemusel probouzet displej, který by mi vypálil oči, ale stačilo mobil jen chytit, zmáčknout a měl jsem rozsvíceno.

 

Často jsem také využíval funkci Google Now, která funguje skvěle i v češtině. Boky mobilu jsem tedy jen lehce zmáčkl a Google Now okamžitě začal poslouchat. Hlasově jsem tedy mohl okamžitě zjistit jaké bude počasí, spouštět aplikace či rychle vyhledávat informace v Googlu. Funkci jsem také využíval dost často v internetovém prohlížeči Google Chrome pro rychle otevírání všech otevřených záložek.

V nastavení se nachází nastavení funkce Edge Sense a lze si nastavit co má tato funkce po zmáčknutí telefonu dělat a využívat ji i v aplikacích. Na mačkání jsem si také zvykl v aplikaci fotoaparátu. Ne jen že můžete stisknutím fotoaparát spustit (pokud to nastavíte), ale stisknutím lze také fotit a to je především při focení selfie velmi pohodlné. Doporučuji tedy v nastavení aktivovat rozšířený režim a ke každé aplikaci si nastavit co má dělat při krátkém či dlouhém sevření.

 

Jedná se o originální funkci, kterou HTC také nadále vylepšuje díky aktualizacím. Výrobce si za tuto funkci zaslouží velkou pochvalu, protože je velice návyková a u jiných mobilů ji nyní hledám a beznadějně je automaticky mačkám. Dle mého názoru si na tuto funkci každý po pár dnech používání zvykne a nastaví si funkce, které mu budou vyhovovat. Doufám, že Edge Sense v budoucnu uvidím také v dalších telefonech od HTC.

 

 

 

Displej – Krásná podívaná

Většinu čelní části pokrývá 5,5″ (palců) displej typu Super LCD5 s QuadHD rozlišením (2560 × 1440 px). Celý displej kryje nové ochranné sklo Gorilla Glass 5. Sklo je na všech stranách zaoblené a jedná se o 3D sklo. To vypadá moc pěkně a na boky je moc hezký pohled. Nad displejem nechybí ani senzor okolního světla a automatická regulace jasu funguje výborně. Pozorovací úhly jsou také výborné a to samé mohu říci o viditelnosti na přímém světle. V tomto ročním období jsem bohužel neměl možnost vyzkoušet viditelnost na přímém slunci, ale testování jsem prováděl na velmi silných zářivkách. Podání barev je také na výborné úrovni včetně černé barvy.

 

Zima už klepe na dveře a HTC U11 v nastavení nabízí režim rukavic, který pochopitelně umožní ovládání mobilu v rukavicích. Dále se v nastavení nachází automatické otáčení obrazovky, nastavení velikosti písma a nechybí ani noční režim. Ten je velmi důležitý pro používání mobilu v nočních hodinách, protože umí automaticky změnit teplotu barev tak, aby se tlumilo modré světlo vyzařující z displeje, které unavuje oči. Dále si lze nastavit interval podsvícení senzorových tlačítek pod displejem. Lze nastavit jejich automatické zhasnutí či je nechat zaplá vždy když je displej aktivní.

 

 

 

Hardware a výkon – Nabušený stroj bez kompromisů

HTC U11 je vlajková loď jak se sluší a patří. Uvnitř mobilu tepe osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 835 se čtyřmi jádry taktovanými na 2,45 GHz a další čtyři úspornější na 1,9 GHz. Dále nechybí ani naprosto dostačující porce 4 GB RAM a také interní úložiště 64 GB. Svou část paměti si pochopitelně ukrojí operační systém a po spuštění můžete využít kolem 54 GB. To je dostatečná kapacita a pokud by to však někomu nestačilo, tak není problém si paměť rozšířit pomocí MicroSD karty o maximální kapacitě až 2 GB.

HTC U11 v AnTuTu Benchmark a AndroBench

 

Dost papírových specifikací a jdeme se podívat na výkon v praxi. Mobil má výkonu na rozdávání a v pracovním nasazení nebude mít s výkonem sebemenší problém. Mobil jsem opravdu extrémně vytížil a několik hodin v kuse hrál i ty nejnáročnější tituly např. World War Heroes, Unkilled, NOVA, Modern Combat 5, Need for Speed No Limits a vše bylo plynulé bez sebemenšího záseku. Pochopitelně jsem v nastavení her zvolil maximální možné grafické detaily a mobil se ani po dlouhém hraní nesekl a hraní bylo bez problému. Záda se během hraní zahřívala, ale ne nijak nadměrně.

 

 

 

Zvýšená odolnost:

HTC U11 disponuje certifikací IP 67 a to znamená, že voda ani prach mu nevadí. Během testování jsem jej bez problému vystavil dešti a také potopení ve vodě. Voda do mobilu nepronikla a odolnost výrobce zvládl skvěle. Pod vodou je také možné fotit díky tlačítkům hlasitosti či funkci Edge Sense. Focení dotykem pochopitelně možné není, protože voda displej mate. Pokud byl mobil ve vodě, tak jej před nabíjením musíte nechat pořádně vyschnout.

 

 

 

Fotoaparát – I pro náročné mobilní fotografy

HTC U11 je silným bojovníkem i v oblasti fotoaparátu. V uznávaných testech DxOMark si odnesl výborné hodnocení. Na zádech se nachází 12 Mpx čočka fotoaparátu, která je lehce vystouplá. Výrobce svůj fotoaparát pojmenoval HTC UltraPixel™ 3 a fyzická velikost je udávána 1,4 µm. Světelnost činí krásných f/1.7 a nechybí ani OIS (optická stabilizace obrazu). Dále nabízí HDR Boost, pořizování surových snímků RAW či pořizování videí ve 4K rozlišení s prostorovým zvukem.

 

Nejdříve se podívejme na aplikaci fotoaparátu, která vypadá opravdu dobře. Dolní část nabízí tlačítko pro přepínání mezi zadní a přední kamerkou, tlačítko pro přepínání mezi pořizováním videí či fotek, spoušť a pochopitelně také rychlé spuštění galerie pro prohlížení nafocených fotek. Horní část aplikace nabízí nastavení HDR či blesku. Nechybí ani další menu aplikace, která otevřete klepnutím na dvě čárky uprostřed horní části či potažením prstem dolů. Tam aplikace ukrývá to nejlepší a to rychlé nastavení rozlišení, časovač, funkce automatických portrétů a režim Pro. Ten umožňuje manuální nastavení expozice, vyvážení bílé, ISO, rychlost závěrky a vše co náročnější uživatel potřebuje. Za režim výrobce chválím, protože se ovládá příjemně a je přehledný. Nechybí ani důležité funkce pro natáčení videí a to Slow Motion či video autoportrét včetně manuálního nastavení.

Prostředí aplikace fotoaparátu

 

Konečně se podívejme na kvalitu fotek ze zadního fotoaparátu. Určitě se může rovnat těm nejlepším fotomobilům a fotky jsou jedním slovem výborné. Fotkám nechybí věrné podání barev, vysoký kontrast a dostatečné množství detailů za každé situace a to i za horších světelných podmínek. Ostré jsou makro fotky, ale také vzdálené objekty včetně fotky krajiny či baráků v dálce. Byl jsem také velmi mile překvapen automatikou. Jsem uživatel, který je téměř u každého mobilu s automatikou nespokojený a využívám tedy manuální režim nastavení. HTC U11 velmi mile překvapilo a dovolím si říci, že má ze všech mobilů které jsem kdy mohl držet v ruce nejdokonalejší automatiku. Ta sice také není dokonalá a občas jsem si s ostrostí raději pohrál v manuálním režimu, ale automatika pravděpodobně nebude nikdy dokonalá u žádného mobilu.

 

 

Natáčení videí je možné v rozlišení 4K se 30 FPS (snímků za vteřinu), v rozlišení FullHD se 30 nebo 60 FPS a nižším rozlišením, které si můžete dle libosti nastavit. Lze pořizovat také zpomalená videa (Slow-Motion) v rozlišení FullHD se 120 FPS. Kvalita videí je opět na výborné úrovni a výrobce si zaslouží velkou pochvalu za čtveřici mikrofonů na těle mobilu, které umí během natáčení videí zaznamenal prostorový 3D zvuk, který dost přidává na věrnosti.

 

Přední selfie kamerka nabízí nadstandardní rozlišení 16 Mpx. V maximálním rozlišení je možné fotky pořizovat v poměru stran 4:3. Pokud chcete mít „selfíčka“ hezky po celém displeji, což se hodí při hromadné selfie, tak v horní části aplikace lze pohodlně rychle nastavit rozlišení 12 Mpx s poměrem stran 16:9. Přední kamerkou také lze pořizovat videa v maximálním rozlišení FullHD se 30 FPS a 3D prostorovým zvukem. V aplikaci nechybí ani možnost retuše obličeje. Kvalita fotek z přední kamerky je také nadprůměrná a uspokojí snad každého uživatele. Optickou stabilizaci obrazu, jak tomu bylo u modelu U Ultra nenabízí, ale tu pravděpodobně nikdo nepostrádat nebude.

 

 

 

Operační systém – Nadstavba Sense

HTC naštěstí operační systém Android nijak masivně neupravuje a nadstavba nese název HTC Sense. V modelu HTC U11 se nachází operační systém Android 7.1.1 s bezpečnostní záplatou 1. října 2017. Systém je celkem dost často aktualizován a bude dostávat nové bezpečnostní záplaty a dočká se také nového Androidu 8 Oreo.

 

Myslím si, že operační systém nemá moc smysl popisovat, protože Android zná již každý. Všechny aplikace se nachází v menu aplikací, kde je možné aplikace přemístit na úvodní obrazovky, do složek či je rychle odinstalovat. Menu aplikací v podání HTC je dle mého názoru vydařené a vyhledávání aplikací funguje dobře a hned vedle lupy nechybí ani ikona pro rychlé spuštění Obchodu Play. Lze si upravit velikost mřížky, změnit uspořádání ikon či skrýt některé aplikace v tomto menu.

Úvodní obrazovky poskytují vše co se od Androidu čeká. Po dlouhém klepnutí do obrazovky se zobrazí další možnosti nastavení. Lze si stáhnout a nastavit libovolný motiv, který zkrášlí prostředí systému. V tomto nastavení si také lze rychle nastavit tapetu a použít další úpravy obrazovek. Úplně vlevo hned vedle úvodních obrazovek se nachází užitečná obrazovka BlinkFeed. Ta umožňuje zobrazování důležitých informací, které chcete mít rychle na očích bez nutnosti dalšíhootevírání aplikací. Lze si nastavit získávání novinek zpravodajství, sportu či dalších článků z populárních webů. To je nutné nejdříve nastavit v předinstalované aplikaci News Republic a poté povolit v BlinkFeedu. Dále nechybí propojení sociálních sítích či kalendáře. Za tuto obrazovku výrobce moc chválím.

Nastavení obrazovky BlinkFeed

 

Spolehlivost systému je opět na výborné úrovni. Za celou dobu testování se mi nestalo, že by mobil zamrzl nebo se samovolně restartoval. Díky výborné optimalizaci systému a vysokému výkonu vše funguje svižně bez zpomalení či zamrzání.

Bonusové aplikace v systému nechybí a naštěstí se jedná o užitečné aplikace. Mimo již zmiňovanou aplikaci News Republic musím výrobce pochválit za povedenou aplikaci Boost+, která se stará o optimalizaci operačního systému, jeho čištění, úsporné režimy baterie, spravování aplikací či jejich uzamknutí. Aplikace funguje a vypadá velmi dobře.

Užitečná aplikace Boost+ a zamykání aplikací

 

V systému se také nachází asistent HTC Sense Companion, který může být užitečný, když používáte kalendář. Umí upozornit na nadcházející schůzky a kdy je vhodné mobil nabít. Nestane se tedy, že cestou na schůzku se mobil vybije. Dále umí automaticky zobrazit informace o počasí či ušlé kroky za celý den. Pokud by upozorňování někoho obtěžovalo, tak celého asistenta je možné vypnout.

Asistent HTC Sense Companion

 

 

 

Výdrž a nabíjení – Quick Charge nechybí

Pod zadním skleněným krytem se nachází akumulátor s kapacitou 3000 mAh. Zadní kryt včetně akumulátoru je uživatelsky nevyjímatelný. HTC U11 je správná vlajková loď a na dolní straně telefonu nechybí oboustranný konektor USB-C. Ten podporuje rychlé nabíjení Quick Charge 3.0 od Qualcommu. HTC chválím za přidání kvalitního nabíjecího adaptéru do balení, protože to u některých výrobců stále není obvyklé. Doba nabíjení originální nabíječkou z úplného vybití do úplného nabití trvala kolem 1 hodiny a 22 minut. Někdo však může postrádat bezdrátové nabíjení.

Kapacita 3000 mAh je v dnešní době standard. HTC ale skvěle odladilo operační systém a celý den pracovního nasazení U11ctka bez problémů vydrží. Večer jsem většinou měl 20-25% baterie. Když jsem mobil používal opravdu náročně, což je hraní online her, sledování videí na YouTube ve FullHD se 60 FPS, používal prohlížeč atd., tak se výdrž vyšplhala na krásné 4 hodiny a to je slušné. Pokud však mobil nedržíte v ruce neustále, jak já a budete jej opravdu šetřit, tak bez problémů zvládne vydržet dva dny na jedno nabití.

 

 

 

Zvuk – Konkurence by se měla učit od HTC

Ve zvuku HTC U11 exceluje a je to jeho jedno z největších lákadel. Výrobce kladl důraz na stereo reproduktory Boom Sound a jeden se nachází hned na čelní straně nad displejem a slouží jak pro hovory, tak na přehrávání hudby. Další reproduktor se nachází na pravé dolní straně a jeho umístění mi nijak nevadí. Hlasitost je opravdu na vysoké úrovni a kvalita je výborná s důrazem na hloubky.

Co se sluchátek týče, tak tady čeká zklamání, ale také milé překvapení. Ano, bohužel chybí 3,5 mm jack konektor pro připojení sluchátek a je to opravdu škoda. V balení se ale nachází kvalitní USB-C redukce na 3,5 mm jack a lze si připojit sluchátka s tímto starým konektorem. Během testování jsem používal svá vlastní sluchátka s 3,5 mm jackem a díky redukci byl zvuk na výborné úrovni. Převodka disponuje D/A převodníkem a certifikací Hi-Res Audio.

 

Dále potěší sluchátka s konektorem USB-C, která HTC přidává do balení. Spousta výrobců do balení sluchátka vůbec nepřidává a když už, tak ne tak kvalitní. Výrobce si zaslouží velkou pochvalu, protože sluchátka disponují aktivním potlačením okolního zvuku. To se hodí při cestách a já to využil převážně v autobusech. Potlačení skutečně funguje a jsem moc rád, že je automatické, protože u modelu HTC U Ultra jsem tuto funkci musel zapínat manuálně v rolovací liště. Sluchátkům také nechybí funkce USonic, která díky analyzování uší umí přizpůsobit podání hudbu a vytvořit vlastní profil. Díky těmto kvalitním sluchátkům a přidání redukce do balení mi osobně 3,5 mm jack konektor ani nescházel.

 

 

 

Připojení a internet – Nic nechybí

U11tce nechybí plná podpora 4G/LTE včetně venkovského pásma 800 MHz. Nepostrádá ani standard 2,4 GHz Wi-Fi a 5 GHz (AC) Wi-Fi sítě. Během testování jsem zkoušel oba typy Wi-Fi sítí a nenarazil jsem na sebemenší problém. NFC také nechybí a lze tedy využívat i bezkontaktní platby mobilem a mobil dále splňuje certifikaci Bluetooth 5.0.

DualSIM je užitečná funkce, která zde také nechybí. Tedy pokud si mobil zakoupíte na e-shopu HTC.cz. U mobilních operátorů se HTC U11 prodává ve variantě singleSIM (jednu SIM kartu). Je celkem škoda, že slot je hybridní a nelze využívat DualSIM a MicroSD kartu současně.

 

 

 

Závěr a konkurence:

HTC U11 je dle mého názoru skvělý mobil, který má jen minimum nedostatků a bylo opravdu těžké hledat chyby. Rozhodně se může rovnat vlajkovým lodím konkurence. Za cenu kolem 18 000 Kč získáte krásný design s výbornou konstrukcí, odolností vůči vodě, krásný displej, výborný zvuk a bohaté balení. Potěšila také funkce Edge Sense, která je užitečná a HTC se díky ní dokáže od ostatních výrobců odlišit. U11tcka je také skvělá volba pro uživatele, kteří vyžadují výborný fotoaparát.

Zamrzí však absence 3,5 mm jacku pro připojení sluchátek. Pokud máte doma hodně zařízení s tímto konektorem, tak můžete narazit na potíže. Pokud však do konektoru chcete připojit jen sluchátka, tak bych tento problém vůbec neřešil, protože redukce v balení telefonu je opravdu kvalitní. Někomu pak může vadit absence bezdrátového nabíjení, které osobně vůbec nepostrádám.

A nyní se podívejme na ostatní telefony.  Nesmíme zapomenout na model HTC U Ultra (recenze), který nabízí krásný design, větší 5,7″ displej s druhým menším displejem, také výborným zvukem a skvělým fotoaparátem za menší peníze. Nemá však v balení redukci, funkci Edge Sense a zvýšenou odolnost.

Dalším soupeřem je Samsung Galaxy S8. Ten je o pár tisíc Kč dražší a na víc nabízí bezdrátové nabíjení, snímač oční duhovky a větší displej s menšími rámečky kolem displeje. Nemá však originální funkci Edge Sense a umístění čtečky otisků prstů vedle fotoaparátu je dle mého názoru nešťastné a systém má masivní nadstavbu.

Čínská konkurence je také velmi tvrdá a podívat se můžeme hned na Huawei P10 (recenze) či Honor 9 (recenze). Oba mobily disponují skvělými fotoaparáty, které však na HTC nestačí. Oba modely také postrádají zvýšenou odolnost a balení není tak štědré. Na druhou stranu disponují 3,5 mm jack konektorem a jsou levnější.

 

Co se mi líbí?

 • Krásný design a kvalitní konstrukce
 • Obsah balení – Sluchátka, redukce, kryt
 • Výborný zadní fotoaparát
 • Nadprůměrná selfie kamerka
 • Povedený 5,5″ Super LCD5 displej s Gorilla Glass 5
 • Odolnost vůči vniknutí prachu a vodě IP67
 • Výborný zvuk
 • Odladěný systém
 • Funkce Edge Sense
 • Skvělý výkon

 

Co se mi nelíbí?

 • Absence 3,5 mm jack konektoru
 • Na zádech se uchycují nečistoty
 • Někdo může postrádat bezdrátové nabíjení

>>Mohlo by se vám také líbit:

1 komentář

 1. Super recenze přesvědčil jste mě ke koupě Htc u11.Děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*