Pizza Boy a My Boy! umí emulovat Game Boy hry na Androidu

Moderní hry mají neuvěřitelně nádherné grafické zpracování a příběhové linky. Na ty staré by se ale rozhodně nemělo zapomínat, protože jsou stále zábavné. Pokud si dnes chcete zahrát staré hry z konzolí Game Boy od Nintenta, můžete je emulovat a hrát třeba na mobilu nebo tabletu.

Pro mobily a tablety se systémem Android existuje poměrně dost různých emulátorů. Společnosti Nintendo se emulace her nelíbí, proto právními kroky činí různá opatření, díky kterým dost emulátorů her skončilo. Stále je však emulátorů hodně a ještě více jich vznikne. Pro emulaci starých her z Game Boye ve formátu GBA byl populární emulátor Pizza Boy, ale někomu vyhovuje i My Boy!.

Nejdříve si přečtěte důležité upozornění…

DŮRAZNĚ UPOZORŇUJI, ŽE TENTO ČLÁNEK SLOUŽÍ VÝHRADNĚ INFORMATIVNĚ! Poukazuje pouze na existenci některého softwaru a jeho funkce. Nejedná se o návod a autor článku nikoho nenabádá k používání, stahování, úpravě, sdílení či jiné nakládání s jakýmkoliv obsahem.

Jak se na emulátorech hraje?

Herní konzole Game Boy jsou dnes již mrtvé a hry pro ně jsou velice staré. Zahrát si je tedy můžete i na levnějších mobilech s Androidem. Já je testoval na tabletu Xiaomi Pad 6 a mobilu Xiaomi 13 Pro s Androidem 14 a procesory od Qualcommu. Testoval jsem i na na skládacím mobilu Oppo Find N2 Flip s Androidem 14 a procesorem od MediaTeku. Ani na jednom zařízení jsem nenarazil na problém.

Emulace Game Boy her je snadná a ovládání funguje vlastně dost dobře i na dotykovém displeji. Virtuální tlačítka v displeji si můžete upravit a nastavit podle sebe v nastavení. Lze je ale i zcela vypnout a hrát hru třeba nerušeně s gamepadem. To se mi osvědčilo především na velkém displeji tabletu a hraní fungovala skvěle s Xbox gamepadem.

Emulace hry Final Fantasy na tabletu Xiaomi Pad 6 v aplikaci My Boy!

Pizza Boy

Vývojář tohoto emulátoru oficiálně oznámil, že jeho vývoj končí. Těžko říci, co ho k tomu vedlo. Z Obchodu Play si emulátory Pizza Boy již nestáhnete, ale samozřejmě jsou k dispozici instalační APK soubory. Ty fungují skvěle na mobilech i tabletech.

My Boy!

Jedná se o další populární emulátor her z konzolí Game Boy. Poskytuje vlastně dost podobných funkcí, jako právě výše zmíněný Pizza Boy. Prostředí je sice takové méně barevné, ale funkční, vše je rychlé a má toho dost k nastavení.

Kde je možné emulátory sehnat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*