Peak Design Tech Pouch – Feng Shui v kabelech (RECENZE)

Nedávno se na Infoeku objevila recenze velmi originálního batohu od společnosti Peak Design. Batoh není jediný produkt, který od této společnosti techničtí nadšenci mohou ocenit, a tak si k nám našel cestu Peak Design Tech Pouch. Právě na ten se dnes podíváme očima nám všem vlastním – tedy pohledem fanoušků do technologií. Opět je to tak jednoduché. Opět je to tak chytré. Opět to něco stojí, ale i u té ceny musím zmínit jedno velké ale. V těchto dnech se setkáváte určitě s akcemi Black Friday i tam, kde je nečekáte. Já bych je nečekal u této značky, protože je to asi jako kdyby Apple dal do výprodeje nový iPhone, a přesto lze teď pořídit ve slevě, dokonce v nových barvách. O tom více níže.

 

 

 

Co to vlastně je?

Znáte to? Hrabete se doma v šuplíku nebo na cestách v batohu a hledáte ten správný kabel. Micro-USB, USB-C, Lightning, kabel od externího disku, případně kabel pro nabíjení chytrých hodinek. Do toho zkuste připlést USB flashdisky, paměťové karty, 3,5mm jacky v případě, že baterie velkých sluchátek řekne sbohem, malá sluchátka, externí nabíječku, externí disk a cokoliv dalšího vás napadne. Přesně na lidi, co najdou doma více kabelů a konektorů než surovin na vaření, míří tento na první pohled nenápadný organizér. Každý kabel má své místo. Každá krabička také. Vše se to zapne zipem a je z toho jednoduché minimalistické pouzdro. Potřebujete něco použít? Pouzdro rozepnete, rozložíte na stole poblíž svého počítače a máte vše po ruce…

 

 

 

Design a zevnějšek

Design je opět veden ve svěžím duchu. Největší rodeo se odehrává v barvách. Černá je prostě klasika, která nikoho neurazí. Mohu snad jen zmínit menší nevýhodu této barvy – snadno se špiní. Vedle ní se mi do rukou dostalo také barevné provedení Sage a šedá barva se zeleným nádechem si mě opravdu získala. U Peak Designu mě baví kontrastní prvky. U popruhů je to modré prošití na hnědé kůži. U batohu červené uchycení ramenních popruhů. U Sage barevné varianty Tech Pouch je to hnědé logo.  Nově se do nabídky dostaly také barvy Charcoal (tmavě šedá), Bone (krémově bílá) a Midnight (tmavě modrá). Myslím si tedy, že dnes si vybere opravdu každý. Je to skoro až zhýralý rozmar, řešit barvičky u produktu, do kterého chcete schovat svůj technologický anarchismus, ale je to prostě tak zábavné!

 

Samotný Tech Pouch je vyhotoven z nylonové tkaniny 200D, takže organizér stejně jako batoh nějaké to hrubší zacházení snese. Střed tvoří krytý zip, který by měl odolat nějaké té tekutině. Nechybí poutka na držení. Dvě najdete po stranách, dvě pak na spodní části organizéru. Pověstná očka, do kterých se dají zachytit háčky z batohů/brašen, jsou i zde. Tentokrát dvě na horní straně.

Osobně jsem pro ně našel využití vcelku jednoduché. Přidal jsem zde dvě kotvičky a získal jsem tak možnost Tech Pouch připnout na popruh. Vytvořil jsem tak v závěru jakési „somradlo“ s přídomkem „deluxe“. Nechybí ani menší zipová kapsa na drobnosti.

 

 

 

Vnitřní uspořádání

Je to jako s batohem. Otevřete zip a hlavou vám začne proudit miliony nápadů, jak si své elektronické serepetičky urovnat. Vnitřní kapsy se inspirují u origami přepážek z batohů a brašen. Střed brašny tvoří zipová kapsička, kde lze vložit do menších „slotů“ paměťové karty a další drobnosti, které nechcete rozsypat po celém organizéru.

Vejde se zde s poklidem také pas, bankovky a tomu podobné záležitosti. Na každé vnitřní straně nechybí poutka na propisky a tužky. Poté vás už čekají hlavní kapsy. Ty nejblíže okraji jsou prostorné a zároveň nabídnou gumové rozdělovače. Abych lépe popsal tu prostornost, lidem se zde s poklidem vejde iPad mini. Můj větší už se zde nevešel, ale ten má stejně své místo v batohu. Rozdělovače v těchto kapsách se hodí na kabely a jednotlivé adaptéry do zásuvek, ale ani zde se meze fantazii nekladou. Kapsy blíže středu pak tvoří pružný materiál. Lze do nich uložit myš k počítači, powerbanka, externí disk a mnoho dalšího, aniž by to z přihrádek vypadávalo.

Za výhodu považuji stabilitu celého organizéru. Po otevření jej lze snadno postavit na stůl a přehrabování se ve věcech tak není nepříjemnou tryznou.

 

 

 

Propojení s Peak Design produkty a další užití

Nebyl by to Peak Design, aby vše, byť zdánlivě od sebe vzdálené, do sebe nezapadalo. Tech Pouch na chlup přesně zapadá do Everyday Backpack batohu. Zapadne i do Peak Design Messengeru. Díky očkům, jak už jsem psal je možné pomocí kotviček k organizéru připnout popruh a nosit jej tak jako menší brašnu. Poutka na několika stranách pak zase umožní připnout Tech Pouch kamkoliv třeba karabinou. Přítelkyně v tom už viděla skvělý organizér na malovátka, takže pánové, pozor na něj! A dámy, v nabídce je také Wash Pouch, který přesně tohle plní.

 

 

Shrnutí

Rád se rozplývám u produktů, nad kterými někdo přemýšlel, které někdo neustále zlepšuje a které do sebe zapadají. Není tomu jinak ani u Tech Pouch. První myšlenka, která může mnoho lidí napadnout při brouzdání internet je, že to stojí poměrně dost na to, aby člověk ukryl pár kabelů. Věřte ale, že po prvním kontaktu si vás získá i taková maličkost, jako organizér na různé elektronické propriety a nejednou jde tak trochu cena stranou. Nenechte se zmást ani obrázkem níže. I po vložení všech věcí zbývá v Tech Pouch více než dostatek místa. Minimálně u mě jej tam našla ještě sluchátka a také nabíječka od notebooku. A organizér pořád neměl dost.

Oficiální cena činí 1 629 Kč, ale díky Black Friday, který právě běží, je to nějakých 1200 Kč. Což je v době před Vánoci poměrně snesitelná cena za praktickou věc pod stromeček. Black Friday je navíc platný na vícero produktů, takže pokud doma máte Peak Design nadšence, určitě se porozhlédněte. Vánoce jsou tu za pár a akce trvá do 30. 11. 2020.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*