Proč jsem si tak oblíbil mobil HONOR 50?

HONOR je již samostatnou společností, takže na něj nejsou uvaleny žádné americké sankce. Může tedy využívat všechny Google služby a konečně přišel na náš trh s prvním modelem HONOR 50. Jedná se o mobil zapadající do střední třídy, který má rozhodně co nabídnout. V tomto článku rozeberu pár bodů, proč mi HONOR 50 přirostl k srdci a nechce se mi jej po testování vracet.

Ještě před dvěma lety jsem chtěl jen vlajkové lodě mobilů, ale výkon procesorů za tu dobu tak vzrostl, že dnes ten nejvýkonnější procesor vlastně nepotřebuji. I když jsem opravdu náročným uživatelem, který takřka denně hraje nejnáročnější mobilní hru Fortnite na plné grafické nastavení. To mi zvládne i HONOR 50 se svým procesorem Qualcomm Snapdragon 778G 5G a 6/8 GB RAM.

Když si občas pročtu některé komentáře, tak často narážím na kritiku fotoaparátů. Osobně tomu ale nerozumím, protože hlavní 108 Mpx fotoaparát fotí vzhledem k ceně dost slušně i za špatných světelných podmínek. To je vlastně také jeden z důvodů, proč mi HONOR 50 vyhovuje. Je ale pravdou, že výrobce si ty dva 2 Mpx fotoaparáty mohl odpustit.

Mezi hlavní výhody mobilu beru také jeho displej. Ten je na danou cenovou kategorii opravdu krásný, dostatečně velký (6,57“), má krásné barvy i dostatečný maximální jas. To, co ale já osobně oceňuji je 120 Hz obnovovací frekvence. Díky ní je prostředí svižné a dost přidává na komfortu z používání celého mobilu.

Na operační systém v mobilech HONOR jsem si zvykl kdysi a celkem dost jsem používal HONOR 20. V novém HONORu 50 jsem tedy jako doma. Nadstavba Androidu 11 není nijak přeplácaná, má praktické funkce, jako je např. softwarová ochrana baterie při nabíjení, a především systém je nádherně svižný.

Nesmím zapomenout zmínit ani dle mého názoru nádherný design v hezkém zeleném provedení, ale design je čistě jen subjektivní záležitost. Jsem také rád za slušnou výdrž na jedno nabití a 66W bleskové nabíjení.

Jsou ale i věci, které mi u mobilu chybí, jak se můžete dočíst v mé podrobné recenzi – odkaz na recenzi.

>>Mohlo by se vám také líbit:

1 komentář

  1. Za mě jeden z nejlepších mobilů na trhu, co se týče cena/výkon. Kvalitní fotoaparát, baterie vydrží dlouho a cena je naprosto přijatelná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*