Nokia X30 5G dostává novou funkci fotoaparátu aktualizací

Mobil Nokia X30 5G láká nové zákazníky na kvalitní konstrukční zpracování se zvýšenou odolností vůči vniknutí vody, vlajkový hlavní fotoaparát, tři roky záruky a tříletou softwarovou podporu. Výrobce se mobilu tedy bude pravidelně věnovat aktualizacemi, a to nejen bezpečnostními záplatami každý měsíc, ale i velkými aktualizaci celých verzí systému Android.

V době psaní tohoto článku se v mobilu nacházel operační systém Android 12 a snad brzy se dočkáme i Androidu 13. Od vydání na našem trhu už Nokia X30 dostala opravné aktualizace a tentokrát vyšla nová větší aktualizace s označením: V1.310. Jedná se o build systému Android, který opravuje známé chyby, přináší lepší optimalizace a překvapivě přináší i novou funkci pro focení. Průběh aktualizace byl bez sebemenšího problému a vypozoroval jsem rychlejší spouštění některých aplikací, opravení zamykání mobilu (rychlejší přechod do always-on) a aplikace fotoaparátu láká na funkci Snímání bleskem.

K nové funkci Snímání bleskem se dostanete tak, že dlouze podržíte spoušť fotoaparátu v běžném režimu pro focení. Najdete ji také v kolonce „Více“ a můžete si ji přesunout do lišty režimů. Funkce pak slouží pro focení snímků zvířat nebo dětí v pohybu. Snaží se tedy pořídit ostré snímky bez rozmazání. Fotit můžete také celou sérii fotek, kdy snadno vyberete tu nejlepší.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*