Jak si Apex Legends stále zahrát na cestách, i když na mobilech končí?

Mobilní hráči Apex Legends Mobile smutní, protože bylo oznámeno oficiální ukončení hry pro Android a iOS (odkaz na článek). Hra přitom byla vážně vydařená a výborně odladěná, že ji mohl pohodlně hrát i uživatel se slabším zařízením. Jestli vám Apex Legends bude na cestách v mobilu chybět, existují stále nějaké řešení, jak si hru zahrát.

 

Cloudové hraní na jakémkoliv zařízení

Hru si ještě pár dní zahrát můžete, ale co pak? Možné to stále bude i na mobilu, ale řešení nebude tak pohodlné a asi je nevyužije každý. Využít lze i přímo na mobilu, tabletu nebo jiném zařízení cloudové hraní, kdy je pro hraní využíván výkon serveru. Musíte mít tedy k tomu dostatečně dobré internetové připojení, což dnes s mobilním 5G/LTE internetem často není problém. Cloudové hraní se však projeví na spotřebě dat a uživatelé s omezeným FUPem tedy nadšeni nebudou.

Apex Legends je dostupný třeba v cloudové službě Boosteroid, kterou si můžete vyzkoušet i chvilku zdarma. Poté pak platíte měsíční tarif. Pro mobily dobře funguje aplikace Boosteroid a na notebooku lze využít možnost hraní skrze internetový prohlížeč. Hru jsem na mobilu skrze Boosteroid vyzkoušel a hrála se velmi dobře, ale má to i své nevýhody. Jedná se o PC verzi ze Steamu, takže není optimalizována pro hraní na dotykovém displeji, jako je tomu teď u končící hry Apex Legends Mobile. Připojit si k mobilu nebo tabletu musíte nějaký lepší gamepad. Pak hru budete hrát stejně, jako na Xboxu či jiném zařízení. Při hraní na notebooku je pak i u cloudového hraní k dispozici klávesnice a myš.

 

Vyšla i herní konzole Logitech G Cloud s operačním systémem Android. Cena konzole není moc vysoká, protože výrobce nemusel nasadit nějaký výkonný hardware. Konzole je totiž určena pro cloudové hraní a díky systému Android v ní můžete využívat cloudovou službu dle vašeho uvážení. Výhoda spočívá v tom, že již budete mít všechny joysticky a jiná ovládací tlačítka i bez nutnosti shánět gamepad.

Zdroje: Logitech

 

Nintendo Switch je nejlepší řešení pro hraní na cestách

Jestli opravdu chcete dobře optimalizovanou hru Apex Legends na cesty na malém zařízení, můžete sáhnout po herních konzolích Nintendo Switch. Tam je možné hru hrát výborně i na nejlepší verzi Nintendo Switch Lite. Na cestách si můžete na mobilu vytvořit třeba Wi-Fi hotspot, připojit si Wi-Fi na Nintendu a pohodlně začít hrát na hardwarových tlačítkách.

Řešením může být i třeba herní konzole Steam Deck, která je úplně někde jinde, než Nintendo. Cena je však výrazně vyšší…

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*