Řešení problému s nefunkčním přihlášením do Fortnite na mobilu

Fortnite stále patří mezi nejoblíbenější onlinové hry současnosti. Není se moc čemu divit, protože na hře vývojáři z Epic Games neustále pracují a vydávají pravidelné aktualizace s upravenou mapou, skiny a dalšími prvky. Již před pár lety se Fortnite podíval také na mobilní telefony, kde je hraní Fortnitu pohodlné.

Někteří uživatelé mohou u Fortnite narazit na problém s přihlášením. To nejčastěji vypadá tak, že hra se bez problémů spustí a po rozklepnutí tlačítka pro přihlášení je zobrazena pouze černá obrazovka. Níže najdete postupy, jak tento problém lze řešit.

 

 

Na vině může být internetový prohlížeč

Na Android existují výborné internetové prohlížeče a každý si může vybrat, který mu vyhovuje nejvíce. Za sebe mohu doporučit třeba internetový prohlížeč Vivaldi, protože má nejen skvělé prostředí a synchronizaci záložek, ale i účinné blokování reklam a sledujících prvků na webových stránkách. Na vině však nemusí být ani vámi doinstalovaný prohlížeč, ale prohlížeč předinstalovaný samotným výrobcem mobilu např. Samsung volí vlastní výchozí prohlížeč.

Blokování sledujících prvků a reklam na webu je sice výborná funkce, ale může přinášet různé problémy. Jedním z nich je právě to blokování určitých prvků na webových stránkách. Dojít může k zablokování právě k přihlášení a následnému přesměrování mezi prohlížečem a hrou. Řešením s přihlášením tedy může být změna výchozího internetového prohlížeče. Po přihlášení pak můžete zpět vrátit svůj oblíbený prohlížeč.

  • Změňte svůj výchozí internetový prohlížeč – každý mobil s Androidem může mít postup pro přepnutí prohlížeče trochu jinde. Většinou však tuto položku najdete v nastavení telefonu a úplně nahoře do vyhledávacího pole napište „výchozí“ nebo „výchozí aplikace“, nalezenou funkci spusťte a změňte svůj prohlížeč na Google Chrome
    – Postup pro Xiaomi s MIUI 13: Nastavení telefonu/Aplikace/Správa aplikací/Možnosti (tečky vpravo nahoře)/Výchozí aplikace/Prohlížeč
    – Postup pro HONOR s Magic UI 6.1: Nastavení telefonu/Aplikace/Výchozí aplikace/Prohlížeč
  • Spusťte svůj multitasking, což je obrazovka se všemi spuštěnými aplikace a Fortnite natvrdo zavřete
  • Hru Fortnite znovu spusťte a přihlaste se ke svému Epic Games účtu

 

VPN, AdGuard a další podobné aplikace

V dnešní době není podstatný jen kvalitní internetový prohlížeč pro blokování slídicích prvků na webech, ale i VPN pro šifrování internetového provozu. S kvalitní VPN službou nikdo nebude vědět, co na internetu děláte. Nevýhoda je v tom, že ve hrách někdo před vámi se stejnou IP adresou mohl někomu vyhrožovat a porušovat podmínky hry. IP adresa byla zablokována, a proto se nelze přihlásit. Jestli VPN používáte, před spuštěním hry ji vypněte. V některých službách lze také udělit výjimku pro jednotlivé aplikace a hry.

Existují také služby AdGuard, Blokada a mnoha dalších, které využívají různé filtry pro blokování reklam na webech, ale i v mobilních aplikacích. Proti těmto aplikacím některé hry bojují a často je i vyhodnotí jako nástroj pro cheatování (podvádění). Celou takovou službu tedy ukončete, ukončete běh Fortnitu na pozadí a znovu hru spusťte.

 

Postupy výše nefungují?

Každý může mít problém s přihlášením trochu jinde a je tedy obtížné radit. Na vině může být i root či povolení funkce ladění ve vývojářském režimu operačního systému. Už jsem se ale setkal s tím, že Fortnite blokoval IP adresu od mobilního operátora. To může být také tím, že IP adresa byla zneužita pro šíření spamu, brute force útokům a jiným podvodům. Stačí tedy změnit IP adresu třeba nějakou kvalitní neprofláknutou VPN např. ExpressVPN. V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEPOUŽÍVEJTE BEZPLATNOU VPN!

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*