Jak využívám služby od Huawei? V čem je Huawei dále před Applem?

Společnost Huawei je pod americkými sankcemi, což znamená, že ve svých mobilech a tabletech již nesmí využívat služby Google. To na domovském čínském trhu není problém, ale u nás to pro někoho být problém může. Huawei se tuto situaci snaží řešit a pracuje na svém operačním systému HarmonyOS, který se již teď nachází v chytrých hodinkách Huawei Watch 3/Watch 3 Pro.

V tomto článku však nebudu popisovat samotná zařízení Huawei či systém HarmonyOS, ale ekosystém Huaweie jako takový. Společnost se totiž snaží o propojenost všech zařízeních, jako to dělá Apple.

 

Huawei Share a zrcadlení displeje

To, co se Huawei vážně povedlo je služba Huawei Share, díky které veškeré zařízení Huawei mezi sebou komunikují. Třeba sdílení fotek napříč zařízeními je díky tomu pohodlné. Stačí jen klepnout na tlačítko sdílení pod fotkou a během okamžiku vidíte názvy Huawei zařízení v okolí.

Huawei šel ale ještě dál a na své notebooky Huawei MateBook umístil NFC nálepku. Na tu stačí přiložit mobil Huawei a připojit se k počítači, čímž dojde také ke zrcadlení displeje mobilu. Při práci na notebooku tedy mohu pohodlně odepisovat v mobilní aplikaci Threema a používat další aplikace, co mám v mobilu. Apple na svých MacBoocích žádné takové nálepky nemá a když už chcete obrazovku iPhonu zrcadlit, je zapotřebí využít různých aplikací.

 

Záloha dat

Huawei Mobile Services nabízí také snadnou zálohu celého Huawei zařízení. Zálohovat si můžete fotky, kontakty, události kalendáře, poznámky, záložky v internetovém prohlížeči, hesla Wi-Fi a další položky ze systému. Používat můžete i běžné cloudové úložiště, na které si můžete nahrát své důležité soubory. Funguje to vlastně úplně stejně, jako u Applu. Cloud tedy bohužel nelze provozovat na mobilu jiné značky. Své důležité soubory z mobilu tedy můžete mít na všech Huawei zařízeních, a to jak na mobilu a tabletu, tak i na počítači ve webovém rozhraní.

 

Provázanost zařízení

Vlastně díky záloze veškerého obsahu do služeb Huawei docílíte hezké provázanosti zařízeních, jako je tomu u Apple. Na mobilu si můžete prohlížet webové stránky v internetovém prohlížeči, jít si lehnout do postele a na MatePadu (tabletu) pokračovat ve čtení článku.

Jen u počítačů to trochu vázne, protože tam Huawei nemá vlastní operační systém. Na druhou stranu by mohl zapracovat na své Windows aplikaci Huawei PC Manager, kam by do budoucna mohl zabudovat třeba cloudové úložiště.

Na počítačích však máte hezké webové rozhraní, které se opět (jak nečekaně) podobá Applu. Na počítači můžete spravovat všechny své soubory v cloudu, používat poznámky, prohlížet si fotky v galerii, spravovat kontakty a najít také své zařízení.

Strašně se mi líbí, že Huawei je asi jediným výrobcem, který umí využít potenciál QR kódů. Stačí tedy na svém počítači navštívit stránku cloud.huawei.com, vzít do ruky mobil a naskenováním QR kódu se snadno přihlásit. Nemusím tak vyplňovat žádné přihlašovací údaje, což je velice příjemné. To je něco, co Apple nenabízí.

A co sluchátka a další zařízení? I ty spolu hezky spolupracují. Stačí třeba otevřít krabičku sluchátek Huawei FreeBuds 4i a během okamžiku se mi na mobilu ukáže upozorněni, zda tato sluchátka chci spárovat. To samé platí i u hodinek s HarmonyOS (Huawei Watch 3), které jsem prvotně zapnul a nestačil jsem se divit, když se mi na mobilu ukázalo, zda je nechci náhodou spárovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top