Jak poslouchat kvalitní audio nahrávky s AudioQuest DragonFly?

Dnes drtivá většina uživatelů poslouchá hudbu ve sluchátkách bezdrátově. Jedná se o pohodlné řešení, ale „opravdu kvalitní“ poslech nezajistí. Stále platí, že kvalitní audio nahrávky např. z Tidalu si vychutnáte drátovými sluchátky. Je dobré sáhnout i po nějakém kvalitním DAC převodníku. Mezi USB DAC převodníky roky kralují uznávaná zařízení AudioQuest DragonFly. Jedná se o malá, ale šikovná zařízení, která výborně slouží jako sluchátkový zesilovač či převodník k Hi-Fi systémům. Navíc podporují mnoho zařízení a používat je lze na počítačích i mobilech díky redukci v balení.

Co budu ke kvalitnímu poslechu potřebovat?

Poslech FLAC nahrávek s AudioQuest

Není třeba vůbec nic zdlouhavě nastavovat. Během psaní článku jsem zkoušel AudioQuest DragonFly Cobalt a pár vteřin po prvním připojení do počítače s Windows 11 byl připraven k používání. To platí i pro mobil s Androidem 13. Pak už jen stačí FLAC nahrávky začít přehrávat.

Nastavení Tidalu ve Windows

Tidal nabízí i na našem trhu dražší předplatné HiFi Plus, díky kterému si vychutnáte opravdu kvalitní nahrávky. Pokud Audioquest DragonFly zapojíte do svého mobilu či počítače, systém se zeptá, zda dáváte souhlas k tomu, aby aplikace Tidal mohla používat zvuk přednostně pro sebe. Je to nutné, aby kvalita poslechu hudby byla co nejvyšší. V aplikaci Tidal ve Windows se může stát, že na tlačítko nebude možné kliknout, ale to lze elegantně vyřešit v nastavení.

  • Klikněte vpravo dole na ikonu reproduktoru „Sound output“
  • V seznamu by se mělo nacházet zařízení Audioquest. Vedle něj klikněte na odkaz „More Settings“
  • Nyní si můžete Tidal nastavit dle svých potřeb. Hned nahoře je primární využívání zvuku aplikací Tidal do zařízení AudioQuest DragonFly

Jak na Tidal na mobilech?

V případě mobilů je to velice jednoduché. Převodníky AudioQuest DragonFly jsou k dispozici s redukcí v balení. DragonFly si tedy užijete i na mobilu. Stačí jej jen zapojit do mobilu a otevřít aplikaci Tidal. Systém se zeptá, zda dáváte souhlas k tomu, aby aplikace Tidal mohla používat zvuk přednostně pro sebe. Tuto možnost stačí vždy povolit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*