Huawei P30 Pro s odstupem času #2 – focení s nočním režimem

Huawei P30 Pro stále patří do seznamu nejlepších fotomobilů na trhu. Po posledních aktualizacích bylo vylepšeno především focení. V předchozím článku jsem se zaměřil na focení s 5x a 10x zoomem, kdy se zlepšení fotoaparátů potvrdilo. Tento článek tedy věnuji nočnímu režimu, který se inspiroval u Night-Sight od Google Camery.

 

Když jsem se podíval do záloh starších fotek, které jsem pořídil nočním režimem Huawei P30 Pro, tak na nových snímcích je také znát zlepšení. V první řadě nezabírají tolik prostoru interního úložiště mobilu. To není tak podstatné, ale přeci jen je fajn mít více volného místa na aplikace a další data. Já jsem však raději, že konečně umí pořídit snímek s mraky na obloze i v brzkých ranních hodinách, kdy je v tomto období ještě tma. Před aktualizací bylo téměř nemožné za špatného světla pořídit snímek s mraky a algoritmus na oblohu spíše jen “domaloval” modrou barvu. Tedy alespoň u mnou testovaného kusu.

Během focení s nočním režimem se v aplikaci ukazuje odpočet, jak dlouho musíte držet mobil v klidu, aby byl schopen pořídit dostatečný počet snímků, ze kterých pak poskládá jeden snímek. U opravdu špatného světla se během mého testování finální fotka pořizovala kolem 7-10 vteřin, s trošku lepším světlem 5 vteřin. Noční režim se funkci Night-Sight od Googlu opravdu hodně přiblížil, což jsem velmi rád, ale na některých mobilech je pořizování takových snímků s Google Camerou přeci jen rychlejší. Na druhou stranu takové mobily nemají tak výborný zoom, na který Huawei v propagačních materiálech lákal.

Níže si tedy můžete prohlédnout snímky pořízené nočním režimem s aplikací od výrobce. Všechny jsou bez úprav a pořídil jsem je modelem P30 Pro (VOG-L29) se systémem Android 9.0 Pie/EMUI 9.1.0.193.

 

Ořez detailů předchozího snímku

Ořez detailů předchozího snímku

Ořez detailů předchozího snímku

Ořez detailů předchozího snímku
Sleduj na Instagramu:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*