Huawei P30 Pro – Jak jsou na tom snímky po aktualizaci na Android 10?

Huawei P30 Pro stále válčí v žebříku těch nejlepších fotomobilů současnosti. Jeho hlavní výhodou je 5x optický a 10x hybridní zoom. Tento model obdržel aktualizaci na nový operační systém Android 10 a výrobci chválím zpracování nové nadstavby EMUI 10.

Po aktualizování je třeba znovu vyzkoušet focení, protože zrovna u tohoto modelu byl již v minulosti fotoaparát vylepšen. Na první pohled se trochu změnilo prostředí aplikace fotoaparátu, které má nyní větší popisky a je takové přehlednější.

Focení s nočním režimem

Vypozoroval jsem, že vylepšení se dostal také noční režim. Nejedná se o nějakou převratnou změnu, ale v některých situacích je vidět, že si post-processing lépe hraje se světlem. Třeba na snímku níže si můžete všimnout, že stačí mít kolem sebe pár slabších lamp a po pořízení se zpracování snímku postaralo o daleko více světla, než tomu bylo ve skutečnosti. Prosvícení si lze všimnout především ve spodní části snímku (na cestě), ale v pozadí jsou krásně vidět i baráky. Zpracování snímků v takových situacích trvá přibližně o dvě vteřiny déle, než před aktualizací, ale výsledek stojí za to.

Najdou se odpůrci nočních režimů, protože podle nich snímky neodpovídají realitě. Dávám jim za pravdu, ale pokud chcete snímek, kde je za velmi špatných světelných podmínek něco vidět, tak noční režim oceníte. Především teď po aktualizaci funguje na P30 Pro skvěle a dohání tak Google Cameru.

S pomocí nočního režimu
S nočním režimem

 

Focení se zoomem

Huawei P30 Pro jsem v podrobné recenzi označil za krále zoomu. Nabízí totiž 5x optický a 10x hybridní zoom. Fotky s použitím zoomu tedy nejsou tolik ztrátové. Před aktualizací se mi zřídka stávalo, že po přepnutí na 5x zoom odmítala aplikace ostřit a bylo nutné ji zavřít a znovu spustit. Na Androidu 10 jsem tento problém nezaznamenal a výrobce jej opravil, což chválím.

Co se samotných snímků týče, tak při porovnání se staršími fotkami z mého archívu bych řekl, že snímky s 5x optickým zoomem mají více detailů. Především tedy za horších podmínek a v rozích.

5x zoom
10x zoom
5x zoom – horší světlo, v dešti
5x zoom, horší světlo, v dešti
10x zoom
Bez zoomu
5x zoom
10x zoom

 

 

Protisvětlo na automatiku

Detailní ořez předchozího snímku

 

Prohlédněte si

 

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*