Huawei P30 Pro – Jak funguje a vypadá EMUI 10 na Androidu 10?

Huawei v posledních dnech začíná chrlit aktualizace na nový systém Android 10. Výrobce jej upravil a nasadil své nové prostředí EMUI 10, které nabízí vlastní funkce. Aktualizaci jsem obdržel na vlajkovém modelu Huawei P30 Pro, ale je také dostupná pro modely P30, P30 Lite a vychází i pro další modely.

 

 

Rolovací lišta a přehlednější nastavení

EMUI 10 přináší novou rolovací lištu, na kterou jsem si velice rychle zvykl. Je jen škoda, že po vysunutí všech ikon je pod datem tolik volného místa. Myslím si, že vzhledem k velikosti displeje P30 Pro by se tam ještě alespoň jedna řada ikon vešla. Huawei také sliboval, že k dispozici bude širší nastavení funkce Always On, kdy se zobrazuje čas a notifikace i na zhasnutém displeji. Jedná se však jen o záležitost modelu Huawei Mate 20 Pro?

 

Když se podíváte do nastavení telefonu, tak ihned zjistíte, že po aktualizace máte nové ikonky. Důležitější jsou však různé kategorie a řazení položek v nastavení. Dříve bylo nastavení telefonu dle mého názoru nepřehledné a když jsem potřeboval něco najít, tak jsem raději použil vyhledávací pole, než abych se nervoval.

 

 

Tmavý režim

Huawei využil novinky v Androidu 10 a zavedl tmavý režim. V podání EMUI 10 musím říci, že je na výborné úrovni, a i když jsem byl dříve jeho odpůrcem, tak na P30 Pro se mi líbí a používám jej. Funguje spolehlivě ve všech aplikacích a skutečně ušetří i nějaká ta procenta baterie.

 

 

Aplikace fotoaparátu

EMUI 10 nepřineslo tolik viditelných změn, ale patrného propracování se dočkala i aplikace fotoaparátu. Řekl bych, že snímky s nočním režimem jsou nyní o něco ostřejší. Přepínáním mezi režimy je nyní příjemnější, protože písmo je nyní větší. Ikonky jsou nyní také trošku přepracované a konečně zmizel i občasný problém s přepínáním na ultraširokoúhlou čočku.

 

 

Další patrné změny

Systém se u nových aplikací ptá, jestli má využívat např. GPS polohu mobilu jen pokud je aplikace využívána. To je novinka od Googlu, která byla do Androidu 10 zavedena. Aplikace tedy nebudou přistupovat zbytečně k poloze, když ji zrovna nepotřebují. Oprávnění aplikací pochopitelně můžete měnit dle libosti.

Zaznamenal jsem také spolehlivější funkčnost Bluetooth, což jako uživatel bezdrátových sluchátek, hodinek a dalšího příslušenství jen oceňuji. Lepší je také o něco lepší výdrž na jedno nabití s aktivním hotspotem a systém se mi zdá o trochu svižnější.

S novým systémem jsem však přišel o gesta klepáním a tahy prstů v Nova Launcheru. Věřím ale tomu, že vývojáři launcheru tento problém napraví. Je také otázka, jestli se jedná o problém EMUI 10 či Androidu 10.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*