Jak používám tablet Huawei MatePad Pro? Hraji na něm Cyberpunk?

Na testování jsem obdržel prémiový tablet Huawei MatePad Pro. Ten se snaží zaujmout opravdu pěkným 10,8palcovým IPS displejem s Quad HD rozlišením. Nechybí mu ani dobrá konektivita v podobě Wi-Fi, 5G a 4G (LTE). V tomto článku tedy rozeberu, jak tento tablet poslední dobou používám. Více se však budete moci dozvědět v chystané podrobné recenzi.

Jelikož jsou na Huawei uvaleny americká sankce, nemohou v tabletu být Google služby. To u tabletů nevadí tolik, jako u mobilů. Aplikace jsem si bez problémů doinstaloval jinak.

 

Video a hudba

MatePad pro je stvořen pro konzumaci obsahu, protože nabízí opravdu hezký displej a nechybí ani čtyři stereo reproduktory od Harman Kardon. Zvuk je tedy opravdu na velice dobré úrovni a pokud chcete pořádný tablet pro sledování filmů a poslech hudby, tak mohu MatePad Pro jen doporučit.

Jaké aplikace na sledování videa a poslech hudby tedy používám? Bez problémů jsem si do tabletu doinstalovat aplikaci YouTube Vanced, která dokonale napodobuje originální aplikaci YouTube. Navíc však blokuje veškeré reklamy ve videích a umožňuje přehrávání videa/hudby na pozadí i se zamčenou obrazovkou. – Více o aplikaci

Pochopitelně si užívám také Netflix, Apple Music a službu T-Mobile TV. Každou z těchto aplikací jsem si doinstaloval bez problémů z APKPure.

 

 

 

Hraní her

Tablet nabízí také pořádnou porci výkonu v podobě osmijádrového procesoru Huawei Kirin 990 5G a 6 GB RAM. Díky tomu si zahrajete i tu nejnáročnější mobilní hru, kterou je Fortnite. Tu jsem hrál bez sebemenšího záseku či jiného problému. Na tabletu hraji také PUBG Mobile a Call of Duty Mobile.

Jelikož používám také službu NVIDIA GeForce NOW, tak jsem si aplikaci této služby doinstaloval i do tabletu. Díky tomu mohu hrát ty nejnáročnější PC tituly právě i na tabletu. Stačí k tomu dostatečně rychlé internetové připojení a gamepad třeba k Xboxu. Gamepad připojím  bezdrátově skrze Bluetooth a hraji i Cyberpunk 2077 na plné grafické nastavení.

 

 

 

Testované příslušenství

K tabletu jsem na test obdržel také výbornou klávesnici, která se automaticky připojí skrze Bluetooth. Psaní na klávesnici je pohodlné, proto na ní často edituji články v redakčním systému. Zalíbilo se mi také psaní e-mailů, protože tablet v sobě nabízí již předinstalovaný povedený e-mailový klient, který si Huawei vyvíjí sám. V tom mám hned více účtů, mezi kterými se pohodlně přepínám.

Neobdržel jsem jen hezký kryt s klávesnicí, ale také pero M-Pencil. Jelikož neumím malovat, tak asi plně nevyužiji jeho potenciál, ale používám jej třeba na editaci fotek. Díky peru se lépe trefím na místo, které potřebuji editovat, pohodlněji se posouvají posuvníky pro úpravu barev atd. I pro práci s textem se pero často hodí třeba k označování. Je také fajn, že pero stačí jen přichytit na bok tabletu a automaticky se začne bezdrátově nabíjet.

 

 

 

Instagram, blokování reklam a další aplikace

Do tabletu je pochopitelně možné doinstalovat i oficiální Instagram, ale jelikož tam nesnesu reklamy, rozhodl jsem se doinstalovat Instander. Jedná se o dokonalou napodobeninu Instagramu, která však odstraňuje veškeré reklamy, umožňuje fotky a videa stahovat a nabízí další zajímavé funkce. – více o aplikaci

V Huawei AppGallery se zatím bohužel nenachází moje banky, kterými jsou Air Bank a Equa Bank. Musel jsem si je tedy stáhnout někde jinde. Využil jsem můj vlastní port APK souboru Air Banky, který mi funguje naprosto bez problémů (odkaz na APK ke stažení). A co Equa Bank? Tu jsem stáhl pomocí aplikace Google Space, která mi nabízí Obchod Play. Díky zadnímu fotoaparátu pak i pohodlně skenuji QR kódy pro platby.

Větším oříškem byl pak můj oblíbený správce hesel LastPass, který se nenachází v AppGallery ani APKPure. Nakonec jsem jej našel ve službě Aptoide – odkaz ke stažení.

Pro blokování reklam na webu a všude možně pak využívám aplikaci SurfShark. Jedná se o službu VPN, která má přímo v sobě zabudovaný i blokátor reklam. Aplikaci je již dostupná v AppGallery.

Testování tabletu Huawei MatePad Pro si tedy užívám a funguje mi na něm vlastně vše, co potřebuji. Více se budete moci dozvědět v chystané podrobné recenzi. 😉

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*