HTC Exodus 1s – Dostupnější blockchainový mobil

HTC v loňském roce ukázalo unikátní model Exodus 1, což je vlastně upravený vlajkový model HTC U12+. Upravený model nabízel vylepšené šifrovaní a bezpečné využívání blockchainové technologie. Už nějakou dobu se spekulovalo o dostupnějším modelu a výrobce konečně ukázal model HTC Exodus 1s.

 

HTC Exodus 1s se již nachází na stránkách výrobce a opět nabízí velice zajímavé designové zpracování. Dost mi připomíná novodobé modely HTC Desire, ale je upravený tak, aby každý viděl, že se skutečně jedná o Exodus. Zatím nejsou nikde dostupné reálné snímky mobilu, ale i těch se snad již brzy dočkáme.

 

Výrobce se také chlubí tím, že tento model umožňuje ověřovat a vytvářet Bitcoinové transakce. Tuto možnost by ocenila spousta fanoušků kryptoměn. K tomu je nutné si stáhnout obří Bitcoin ledger, ale ten si pravděpodobně na tomto modelu neužijete. Tato databáze neustále roste a nejspíš již brzy dosáhne velikosti 300 GB. Interní úložiště mobilu má však jen 64 GB kapacitu a uživatel by musel investovat poměrně velkou částku za microSD kartu. Pokud však bude mobil za příjemnou cenu, tak nižší úložiště bych dokázal odpustit.

 

Mobily se systémem Androidem One začínají pomalu získávat aktualizace na nový Android 10 a čekal bych, že nový Exodus 1s bude mít minimálně verzi Android 9.0 Pie. Ve specifikacích na oficiálních stránkách však najdete děsivou informaci, kde je zmíněn starý Android 8.1 Oreo. Vážně nechápu, proč se HTC rozhodlo ignorovat nové verze systému…

Jelikož se jedná o dostupnější model, tak se šetřilo i na výbavě. K dispozici je 5,7“ (palce) IPS displej s HD+ rozlišením a poměrem stran 18:9. O výkon se stará procesor Qualcomm Snapdragon 435 a 4 GB RAM. Akumulátor nabízí kapacitu 3000 mAh a zadní i přední kamera nabízí 13 Mpx rozlišení s přisvětlovacím LED bleskem.

 

Zdroje: HTCExodus.com, Statista.com, AndroidPolice.com

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*