HTC EXODUS 1 – První bezpečný blockchainový mobil

Tchajwanský výrobce HTC dnes představil očekávaný mobil HTC EXODUS 1. Podle výrobce se jedná o vůbec první blockchainový mobil. Výjimečnost mobilu je v zóně, která je oddělena od systému Android. Uchovává všechny potřebné klíče z blockchainu včetně tech ke kryptoměnám. Díky tomu je uchovávání klíčů bezpečnější.

 

HTC EXODUS 1 nabízí design podobající se současné vlajkové lodi HTC U12+. Záda jsou tedy skleněná a částečně průhledná, aby bylo vidět do „vnitřností“ mobilu. Nabízí 6“ (palce) displej s QuadHD rozlišením a protáhlým poměrem stran 18:9. O výdrž se bude starat akumulátor s kapacitou 3 500 mAh. Na zádech najdeme čtečku otisků prstů a také dvojici fotoaparátů s rozlišením 12 Mpx + 16 Mpx s podporou zoomu. Selfie kamerky jsou dvě a obě nabízí rozlišení 8 Mpx a umožní focení s Bokeh efektem.

Konstrukce mobilu nabízí zvýšenou odolnost IP68 a nechybí ani unikátní funkce HTC Edge Sense 2, která využívá tlakové senzory na bocích mobilu. Mačkáním mobilu tedy můžete aktivovat svítilnu či další zvolené funkce. O výkon se stará výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 845 a 6 GB RAM. K dispozici je také 128 GB interní úložiště.

 

HTC také vyvinulo mechanismus Social Key Recovery pro obnovení klíčů, který poslouží v případě ztráty či odcizení mobilu. Jak to vlastně celé funguje? Uživatel mobilu požádá důvěryhodné přátelé, aby si nainstalovali aplikaci pro správu klíčů. Algoritmus se pak postará o rozdělení seedu, které rozešle mezi okruh vybraných přátel. Výrobce se také dušuje, že uživatel o své drahocenné klíče nepřijde a nemá k nim přístup ani samotné HTC.

Na oficiálních stránkách HTC Exodus již startují předprodeje a první kusy se zákazníkům budou odesílat v prosinci tohoto roku. Exodus 1 si můžete bez problémů předobjednat, ale pouze pokud používáte kryptoměny. Cena byla stanovena na 0,15 BTC (Bitcoin) nebo 4,78 ETH (Ethereum). HTC také spustilo oficiální kanál @HTCexodus na platformě Telegram, kde uživatelé mohou posílat zpětnou vazbu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*