HTC EXODUS 1 navazuje spolupráci s Operou a lze jej koupit i bez kryptoměn

Tchajwanský výrobce HTC do mobilního světa v loňském roce přinesl úplně první blockchainový mobil na světě. Nese název HTC EXODUS 1 a dle výrobce se u kryptokomunity dostal vřelého přijetí. Ocenil jej také zakladatel populární kryptoměny Ethereum (ETH) Vitalik Buterin.

Záda HTC EXODUS 1 a HTC U12+ – fotka vlevo převzata od TechCrunch.com

 

Když se podíváte na HTC EXODUS 1 a vydařený vlajkový model HTC U12+, tak nabízí totožné rozměry a také design. Ehm, tedy až na zadní kryt, který je v případě EXODUSu průhledný, nabízí popisky hardwarových součástí a logo EXODUS. Výkon a fotoaparáty jsou však totožné. Hlavní rozdíl EXODUSu se odehrává uvnitř a systém nabízí předinstalované aplikace využívající blockchainovou technologii a oddělené šifrované úložiště pro klíče a digitální cennosti.

HTC oznámilo, že uživatelé mobilu EXODUS 1 si od dnešního dne mohou stáhnout aktualizaci, která jim přinese přístup na decentralizovaný web. Nově bude v EXODUSu 1 přeinstalovaný výchozí prohlížeč Opera s integrovanou peněženkou. Díky úzké spolupráci HTC, Opery a peněženky Zion budou uživatelé moci platit za obsah na webu přímo autorům, a to bez dalšího prostředníka v podobě velké společnosti. Všechny privátní klíče mají být v bezpečí a nemá k nim přístup ani samotné HTC.

 

 

HTC EXODUS 1 si doposud bylo možné pořídit pouze za kryptoměny. HTC oficiálně oznámilo, že nyní si jej mohou pořídit všichni zájemci za běžné peníze. Na oficiálních stránkách HTCEXODUS.com se prodává za 749 eur (19 214 Kč) – daně zahrnuty v ceně. Pokud však vlastníte kryptoměnu, tak si jej stále lze pořídit i za BTC, ETH, LTC a nově také za Binance token BNB.

 

 

Zdroje: TZ, HTCExodus.com, Opera Crypto, TechCrunch (fotka)

 

>>Mohlo by se vám také líbit:

1 komentář

  1. Jsem rád za tuto recenzy telefonu, který začne evoluci v této svéře. Adopce kryptoměn je tady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*