HONOR Watch GS Pro – Odolné hodinky s dlouhou výdrží (RECENZE)

Společnost HONOR letos představila dvojici chytrých hodinek. Po recenzi malých hodinek HONOR Watch ES jsem na test obdržel další zajímavý model HONOR Watch GS Pro. Jedná se o odolné outdoorové hodinky, které se snaží zaujmout operačním systémem v češtině, až 25denní výdrží na jedno nabití a extrémní odolnost. V době psaní recenze se hodinky prodávaly za cenu 6 490 Kč.

 

 

Obsah balení

 • Hodinky
 • Nabíječka
 • USB-C nabíjecí kabel
 • Různé návody

 

 

 

Design a konstrukce – odolná konstrukce

Pokud od hodinek očekáváte elegantní design, tak se raději podívejte po HONOR Magic Watch 2, protože tyto nové hodinky míří na úplně jiné zákazníky. Nejsou ošklivé, ale díky své odolné konstrukci jsou rozměrnější a hned na první pohled je každému jasné, že jsou outdoorové.

HONOR se kasá hned tím, že hodinky jsou testovány 14 vojenským testům extrémní odolnosti MIL-STD-810G proti různým přírodním vlivům. Bez problémů tedy vydrží nějaký ten náraz, vlhkost, prach, nadmořskou výšku či velké teplotní změny. Test odolnosti můžete vidět třeba ve videu na začátku této recenze.

Kolem displeje najdete kovovou lunetu, nad kterou krycí sklo displeje nijak nevystupuje, takže je displej lépe chráněn. Na pravém boku hodinek pak najdete červeně označená tlačítka, která jsou podle stránek výrobce z nerezové oceli. Pod tlačítky si můžete všimnout také mřížky reproduktoru. Na levém boku pak najdete zdířku mikrofonu. Na spodní části se pak nachází jen vystupující modul s různými senzory.

Hodinky jsou tedy robustní, přesto vypadají dobře a na ruce se opravdu pohodlně nosí. Výrobce použil kov a kvalitní plast. Řemínek je pak ze silikonu či látky v případě varianty Como Blue. Hodinkám musím pochválit, že řemínek má klasické odepínání, takže si řemínky můžete měnit dle libosti a zakoupit si jiný řemínek v běžném hodinářství. Celkové rozměry hodinek pak činí 48 x 48 (výška a šířka) a váha bez řemínku se zastavila na 45,5 gramů.

 

 

 

Displej, ovládání a operační systém

Hodinky HONOR Watch GS Pro nabízí 1,39palcový AMOLED displej s rozlišením 454 x 454 px a 326 PPI. OLED panel nabízí opravdu krásné barevné podání, a to včetně příkladné černé barvy. Příkladné jsou také pozorovací úhly a velice dobrá je i viditelnost na přímém světle. Pochválit pak také musím funkční automatickou regulaci jasu.

K dispozici máte hned několik různých ciferníků a stáhnout si můžete další v mobilní aplikaci. Tam je na výběr opravdu velké množství a myslím si, že si vybere opravdu každý. Skvěle pak funguje i funkce always-on, která zobrazí čas i na zhaslém displeji. Pokud však tuto funkci využijete, musíte počítat s vyšší spotřebou baterie.

V hodinkách najdete úplně stejný operační systém, jako u hodinek HONOR Magic Watch 2 a HONOR Watch Fit. Přítomný je tedy systém Lite OS, který se naučil i instalaci aplikací. V době psaní recenze se jednalo o pět aplikací, což opravdu není moc, ale na druhou stranu počet aplikací bude nejspíše časem přibývat.

Systém má opravdu jednoduché a příjemné ovládání. Hodinky ovládáte dotykem i tlačítky na pravém boku. Tahem z horní části displeje dolů se dostanete do centra, kde najdete zástupce pro budík, nastavení, rychlé nalezení mobilu (prozvonění) atd. Tahy do stran se pak dostanete do přehledu srdečního tepu, stresu, předpovědi počasí, hudební přehrávač či přehledu o chůzi.

Horním tlačítkem se pak dostanete do menu, kde najdete cvičení, měření okysličení krve, záznam aktivit, spánku, dechové cvičení, oblíbené kontakty, protokol hovorů a další funkce. Spodnímu tlačítku pak můžete přiřadit funkci, kterou budete chtít. V mém případě se jednalo o vyvolání přehledu o spánku.

 

 

 

Telefonování hodinkami, poslech hudby a placení

Jak jsem tu již zmiňoval, tak hodinky nabízí hlasitý reproduktor i mikrofon. V systému najdete také aplikace protokol hovorů a kontakty. Nastavit si můžete své oblíbené kontakty, kterým nejčastěji telefonujete. Na hodinkách pak stačí na kontakt jen klepnout a telefonovat lze přímo z hodinek, takže mobil můžete klidně ponechat v kapse. Pro rychlý přístup ke kontaktům si aplikaci kontakty můžete nastavit pro vyvolání spodním tlačítkem na hodinkách. Kvalita hovorů je na velmi dobré úrovni a ani druhá strana si nestěžovala, že bych nebyl slyšet.

Hodinky nabízí také vlastní interní úložiště, ze kterého můžete využít kolem 2,1 GB, což je na hodinky celkem dost. Paměť můžete využívat pro vlastní hudbu ve formátu MP3, kterou z paměti mobilu do hodinek můžete nahrát. Hudbu můžete poslouchat jak z reproduktoru hodinek, tak k hodinkám lze skrze bluetooth připojit také bezdrátová sluchátka. Při běhu či jiném sportu tedy můžete poslouchat hudbu, a to bez nutnosti mít u sebe mobil. Je však škoda, že hodinky nemají aplikaci Spotify, Deezer či jiné podobné služby.

Některé hodinky na našem trhu již nabízí bezkontaktní placení, které je velice pohodlné. Hodinkami od HONORu si však bohužel nezaplatíte, protože nemají NFC ani žádnou platební službu. Je to celkem škoda, ale třeba v příštích genaracích se toho dočkáme.

 

 

 

Měření aktivit a cvičení

Hodinky míří na sport a nechybí jim až 100 různých cvičebních programů. Všechny můžete spustit přímo na hodinkách, takže nemusíte mít u sebe mobil. Nechybí běžný běh či chůze, cyklistika, převýšení, turistika, lyžování, snowboarding, triatlon a hromada dalších.

Hodinkám musím moc pochválit také relativně přesnou GPS. Pokud tedy třeba rádi běháte, tak si hodinky můžete vzít, zapnout zaznamenávání běhu a na konci budete mít zaznamenanou i trasu, a to bez nutnosti mít u sebe mobil.

Pokud však žádné zaznamenávání žádných sportovních aktivit nepotřebujete, tak můžete využít běžné zaznamenávání nachozených kroků a moc pochválit musím měření spánku. To je opravdu přesné a v mobilní aplikaci si pak můžete prohlédnout podrobnosti o lehkém i REM spánku. Hodinky umí zaznamenat také krátké zdřímnutí, s čímž má některá konkurence problémy. Pochopitelně se dostalo i na měření srdečního tepu a okysličení krve (SpO2).

 

 

 

Výdrž a nabíjení

Problém většiny chytrých hodinek je bezesporu výdrž na jedno nabití. Byl jsem tedy zvědav, jak na tom budou tyto hodinky. Výrobce totiž slibuje, že jsou schopné vydržet na jedno nabití až neuvěřitelných 25 dní na jedno nabití a 100 hodin se zapnutou GPS v úsporném režimu.

Výdrž se odvíjí podle toho, jak hodinky budete používat. Během mého testování jsem si s hodinkami různě hrál a denně jsem měl také zapnuté příchozí notifikace z aplikace Telegram, kterou využívám celý den. Hodinky jsem měl opravdu problém vybít a mohu potvrdit, že hodinky mi vydrží kolem 20 dní na jedno nabití. 25 dní tedy není nereálné číslo.

K nabíjení pak slouží malá nabíjecí podložka, ke které připojíte nabíjecí USB-C kabel. Výrobci musím pochválit, že kabel je dostatečně dlouhý.

 

 

 

Mobilní aplikace

Hodinky komunikují s mobilem či tabletem skrze Bluetooth. Slouží k tomu dobře známá aplikace Huawei Zdraví (Huawei Health), která je dostupná pro Android (Obchod Play) nebo iOS (AppStore). Pokud máte mobil HONOR či Huawei, tak tuto aplikaci ve svém mobilu již najdete předinstalovanou.

Aplikace je celá v češtině a její ovládání je jednoduché. Hned po spuštění máte k dispozici přehledy o svých záznamech. Každou položku si můžete rozklepnout a mít tak k dispozici více informací o nachozených krocích, srdečním tepu, stresu, okysličení krve (SpO2), spánku či záznamů o cvičení. Já ocenil především přehled o spánku, kde máte vše hezky rozdělené.

Na spodní části aplikace najdete také položku „cvičení“, kde máte možnost si zapnout záznam svých aktivit. K dispozici jsou také kurzy, které vás mohou začít motivovat se sebou něco dělat. Dále máte k dispozici položku „zařízení“, kde logicky nastavíte své hodinky. Vybrat si můžete ciferník hodinek, nahrát hudbu do hodinek, stáhnout nové aplikace, nastavit budíky, notifikace, aktualizovat firmware hodinek atd.

 

 

 

Závěr – vážně povedené outdoory

HONOR Watch GS Pro jsou hodinky, které potěší sportovce a uživatelé vyžadující robustní konstrukci. Potěšit však může také povedený AMOLED displej a funkcí always-on, možnost telefonování či poslech hudby bez nutnosti mít u sebe mobil. Další konkurenční výhodou hodinek jedlouhá výdrž na jedno nabití a vyladěný systém Lite OS. Sportovce pak potěší 100 různých cvičebních programů a integrovaná GPS.

Hodinky tedy mohu doporučit, ale je nutné překousnout nemožnost platit hodinkami a malé množství doinstalovatelných aplikací. Na druhou stranu mi to moc nevadí, protože velké množství aplikací od hodinek nepožaduji. Je také dost možné, že časem budou přibývat.

 

 

Pozitiva:

 • Vysoká odolnost a bytelná konstrukce
 • Výměna řemínku
 • Hodinkami lze telefonovat
 • Interní úložiště pro hudbu
 • Lze instalovat aplikace
 • Rekordní výdrž na jedno nabití
 • Integrovaná GPS
 • Cena

 

Negativa:

 • Prozatím malá nabídka doinstalovatelných aplikací
 • Hodinkami nelze platit

>>Mohlo by se vám také líbit:

4 komentář

 1. GS Pro mám doma už přes dva týdny a byla to nejlepší investice! Jsou fakt skvělý, předčily moje očekávání.

 2. Super hodinky, můžu jen doporučit. Ta výdrž baterije je fakt velká a to že já mám nějakou tu aktivitu každý den, ať už cvičící nebo běhací!

 3. Dobrý den, a co zmínit, že aplikace Huawei Health sčítá kroky z mobilního zařízení a hodinek současně a nemožnost si vybrat z kterého zařízení bude kroky počítat. Stačí se podívat na recenze na aplikaci Huawei Health. Děkuji

 4. Mám je doma už nějaký ten pátek a spokojenost, spokojenost! Opravdu hodinkám nemám co vytknout a to si myslím, že jsem poměrně náročný uživatel. Ale prostě žádná chybka se neobjevila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*