HONOR MagicBook 14 2022 je krásný, má výkon, Windows 11 a OS Turbo

Společnost HONOR již nespadá pod Huawei, což ji dává volnost a může znovu využívat Google služby a veškeré americké technologie. Letos HONOR i na náš trh uvedl nové mobilní telefony se systémem Android a Google službami. Tentokrát společnost oznámila, že oficiálně představila nový notebook HONOR MagicBook 14 2022, který přináší tenké hliníkové tělo, nízkou váhu, slušný výkon pro práci i zábavu a operační systém Windows 11 s OS Turbo.

Zdroje: HONOR

 

 

Jak je to s tím operačním systémem?

Když se začalo objevovat pár prvních informací, že v notebooku bude operační systém OS Turbo, hned se pár lidí na internetu ptalo, jak to s tím systémem je vlastně myšleno? Že by se v notebooku nenacházel Windows? Ohledně OS Turbo toho moc k dohledání není, ale dle oficiální tiskové zprávy se jedná o systémovou platformu pro optimalizaci spotřeby energie a výkonu. OS Turbo tedy využívá strojové učení, které bude na pozadí analyzovat, jak notebook používáte a bude se především snažit co nejefektivněji prodloužit výdrž na jedno nabití.

Zdroje: HONOR

Nikde jsem nedohledal žádné bližší informace. Dle mého názoru je však OS Turbo jen chytřejší aplikace, kterou HONOR bude doinstalovávat do systému Windows 11. Přeci jen HONOR chce jistě vsadit na jistotu, a to je ve světě počítačů Windows již dlouhé roky. Dokonce i na čínské jazykové mutaci webových stránek výrobce je zmíněn Windows 11 Home 64bit. Níže také můžete vidět krátké ukázkové video, kde je krátce vidět Windows 11. Není se tedy třeba obávat, že by v notebooku nebyl Windows. 😉

 

 

Design a konstrukce notebooku

Už když se podíváte na oficiální rendery nového notebooku, je vám jistě hned jasné, že navazuje na starší MagicBooky. Opět se tedy jedná o kompaktní zařízení, které si klidně můžete vzít do menšího batohu na cesty. Konstrukce notebooku je hliníková, váha činí 1,54 kg a tělo je tenké jen 15,9 mm.

HONOR MagicBook 14 nabízí 14palcový IPS displej s minimalizací rámečků, 2,1K rozlišením a poměrem stran 3:2. I když se to na první pohled nezdá, tak přímo nad displejem se nachází malá 1 Mpx webkamera pro videohovory. Notebook pak lze odemykat čtečkou otisků prstů, tu výrobce umístil elegantně do zapínacího tlačítka.

Zdroje: HONOR

 

 

Výkon, výdrž a nabíjení

Papírově je MagicBook 14 vybaven celkem slušně. O výkon se starají dobré procesory Intel Core i5/i7 dvanácté generace a 16 GB RAM LPDDR5. Přítomný je i SSD disk o kapacitě 512 GB a grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2050.

Zdroje: HONOR

O nabíjení se pak stará oboustranný nabíjecí konektor USB-C a přímo v balení najdete 100W nabíjecí adaptér. Díky tomuto adaptéru je možné notebook nabít na 58% kapacity za 30 minut a na 100% za 80 minut. Uvnitř notebooku je pak uživatelsky nevyjímatelný akumulátor s kapacitou 75Wh. Výrobce se chlubí, že díky vysoké kapacitě akumulátoru a platformě OS Turbo je notebook schopen na jedno nabití vydržet v pohotovostním režimu až 20 hodin se zapnutým displejem, až 16 hodin přehrávání Full HD videa z SSD disku nebo až 13 hodin prohlížení webu.

 

 

Konektivita notebooku

Notebook podporuje 2,4 GHz, 5 GHz i 60 GHz Wi-Fi sítě (Wi-Fi 6). Dále je vybaven Bluetooth 5.2 pro využívání třeba bezdrátových sluchátek a přítomné je i NFC. Výrobce nikde prozatím nespecifikoval, kam NFC implementoval, ale domnívám se, že se bude nacházet v touchpadu. A k čemu NFC? Pokud budete vlastnit mobil značky HONOR s NFC, stačí jej přiložit na místo se zabudovanou NFC cívkou a propojit jej s počítačem pomocí technologie HONOR Magic-link. Díky tomu budete moci zrcadlit dění displeje do počítače, přenášet snadno soubory z mobilu do počítače atd.

Konektorová výbava je celkem také štědrá. Notebook má dva USB-C 3.2 Gen2 konektory, které neslouží jen pro běžné nabíjení, ale i pro reverzní kabelové nabíjení třeba mobilu, přenos dat ze zařízení, výstup pro displej DP1.4, využívání různých hubů či jiných zařízení. Nechybí ani jedno běžné USB-A 3.2 Gen1, běžné HDMI 2.0 s maximálním přenosem videa 4K@60Hz a jeden 3,5 mm jack konektor pro připojení drátových sluchátek a mikrofonem.

Zdroje: HONOR

 

 

Dostupnost a cena

HONOR MagicBook 14 2022 je na domovském čínském trhu dostupný od 19 května 2022 ve dvou barevných provedeních: Space Gray a Mystic Silver. Notebook se tam také prodává za stanovenou cenu 5499 CNY. Česká cena a dostupnost na našem nebo slovenském trhu alespoň prozatím nebyla oficiálně oznámena. Níže se však můžete podívat ne přepočet do Kč. Cenu však berte s rezervou, protože finální cena se kvůli započítání DPH či jiných nákladů může u nás lišit.

Screenshot z PrevodMen.cz

 

Další oficiální rendery notebooku:

Zdroje: HONOR
Zdroje: HONOR
Zdroje: HONOR

Zdroje: TZ, YouTube, HiHonor.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*