Xiaomi se pochlubilo tím, že jeho mobily budou mít fotoaparáty Leica

Společnost Leica Camera asi není třeba moc představovat, protože se jedná o velkého výrobce fotoaparátů a optických objektivů. Logo této značky bylo možné roky vidět většinou na zádech mobilů značky Huawei. Leica s Huawei totiž spolupracovala na vývoji optiky a softwarové vyladěnosti pro fotografování v mobilech.

Všichni ale moc dobře víme, jak to se společností Huawei v oblasti mobilních telefonů dopadlo. Na Huawei jsou stále uvaleny sankce, takže výrobce nesmí využívat procesory s 5G konektivitou, v operačním systému Android nesmí používat Google služby a další americké technologie. Po dlouhých letech tedy Huawei ukončuje spolupráci s Leicou, čehož okamžitě využil konkurenční výrobce mobilních telefonů Xiaomi.

Již delší dobu se spekulovalo, že by Xiaomi mohlo s Leicou uzavřít dlouhodobou spolupráci. Dnes však došlo k oficiálnímu oznámení, že Xiaomi skutečně s Leicou již spolupracuje na vývoji mobilních fotoaparátů. Mobil vyvinut ve spolupráci s oběma společnostmi bude uveden na trh již v červenci tohoto roku.

Zdroje: Xiaomi

Zdroje: TZ

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*