Jak odstranit vodoznak z obrázku, fotky nebo videa?

Potřebujete z nějakého důvodu odstranit vodoznak z fotky, obrázku či videa? Nejdříve je třeba si uvědomit, že i na fotky, obrázky a videa se vztahují autorská práva a jejich využití bez souhlasu autora či uvedení zdroje může mít i právní následky. Vodoznak na snímcích či videu z nějakého důvodu je. Pokud však na daný obrázek/fotku nebo video máte práva a potřebujete odstranit vodoznak, tak k tomu můžete využít Adobe Photoshop, ale existují i snazší nástroje.

Nástrojů slibující odstranění vodoznaku je poměrně velké množství a najdete je snad pro každý operační systém. Je však třeba počítat s tím, že při procesu odstraňování může dojít u bezplatných nástrojů k poklesu kvality.

Nástroje pro odstranění vodoznaku:

  • WatermarkRemover.io – Dostupnost pro Android (Obchod Play) a ve webové verzi pro všechny platformy. Fotku stačí jen nahrát a automaticky dojde k odstranění vodoznaku. Jelikož je vodoznak odstraňován automaticky, technologie není tak přesná a v případě složitějšího vodoznaku může snímek poškodit.

  • TheInPaint.com – Dostupnost pro Windows, Mac a webové verzi pro všechny platformy. Vodoznak je nutné manuálně označit.

  • ImgKits.com – Dostupná jen webová verze pro všechna zařízení. Odstraňování vodoznaku bylo na velmi dobré úrovni. Pro stažení finálního obrázku s odstraněným vodoznakem je však nutné se registrovat…

  • HitPaw Online Video Editor – Dostupnost pro Windows nebo webová verze pro všechna zařízení. Podporovány jsou pouze video formáty! Vodoznak je nutné manuálně označit.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*