Google Camera funguje i na levnějším mobilu Nokia 4.2

Google je odborník na software, což dokazuje úžasná mobilní aplikace Google Camera. Díky tomu mobily Pixel od Googlu fotí tak skvěle i za špatného světla. Odborníci na XDA však portují tuto aplikaci i na mobily jiných značek. Google Camera dle mých zkušeností nejlépe funguje na mobilech Nokia s čistým Androidem One.

 

Dlouhodobě aplikaci testuji na mobilu Nokia 8.1, což je zástupce vyšší střední třídy. Co ale levnější modely? Na testování se mi dostala Nokia 4.2, která se v době psaní tohoto článku prodávala pod 5000 Kč. Trvalo mi to pár hodin, ale nakonec jsem přišel i na funkční portovanou verzi aplikace i pro tento mobil.

Google Camera i Nokii 4.2 funguje poměrně svižně a bez problémů funguje focení na automatiku, ostření dotykem prstu, výborný portrétní režim s rozostřeným pozadím a výborný noční režim (Night Sight), který má Google bezkonkurenční. S panoramatem jsem však měl problémy, protože aplikace často padala, ale přeci jen jsem chtěl především noční režim.

Funkční verze aplikace ke stažení

Google Camera fotí jen černobílé snímky?

  • V aplikaci přejděte do Více/Nastavení/Front Camera a přepněte na Pixel 3a XL a Nexus 6P. Pokud by tato možnost nefungovala, tak vyzkoušejte přepnout na jinou možnost.
  • Aplikaci v multitaskingu zavřete a znovu spusťte

Sleduj na Instagramu:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*