Google Camera – Fotoaplikaci z Pixelu 3 si užijete i na mobilu jiné značky

Mobily Google Pixel 3 snad každý moc dobře zná a dostupné jsou neoficiálně i na našem trhu. Lákají na výborné fotoaparáty a za kvalitou snímků stojí především software, který Google umí. K focení slouží Google Camera, která nabízí skvělé funkce. Díky odborníkům z XDA Developers si aplikaci lze užít i na mobilech jiných značek.

Aplikaci Google Camera přinášející skvělé funkce lze stáhnout pouze na některé mobily, a to pouze neoficiální cestou. Zkoušel jsem ji instalovat do třech mobilů. Na HTC U Ultra a HTC U11 Life funguje dobře a kvalita snímků v některých situacích rapidně stoupla. U Samsung Galaxy A8 se bohužel vůbec nepodařilo aplikaci „rozchodit“.

Jedná se o neoficiálně portovanou aplikaci a její ovládání není úplně svižné, ale lze využívat výborný portrétní režim, panoramatický režim, digitální zoom s minimálním poklesem kvality, vytvářet Photo Sphere snímky do virtuálních brýlí, Google Lens a další funkce. U HTC U Ultra skvěle funguje i noční režim, který umožní pořizování krásných snímků za špatného světla. HDR+ také nechybí a funguje skvěle.

Pár pořízených snímků

Vyfoceno nočním režimem na automatiku
Před použitím zoomu
S digitálním zoomem
S digitálním zoomem
Portrétní režim za dobrého světla
Portrétní režim za velmi špatného světla + protisvětlo

Kde aplikaci stáhnout?

K dispozici je APK soubor portované aplikace. Na stránce s APK soubory je však hned několik různých verzí a vyzkoušet jich musíte několik, než najdete tu správnou pro váš mobil. Je také nutné říci, že ne pro každý mobil je dostupná funkční nová verze nabízející všechny skvělé funkce. Pokud máte mobil spadající do levného segmentu, tak se novou Google Cameru ani nepokoušejte nainstalovat.

Sleduj na Instagramu:

6 thoughts on “Google Camera – Fotoaplikaci z Pixelu 3 si užijete i na mobilu jiné značky”

 1. Tyto snímky jsou vyfocené konkrétně kterým telefonem? Jak moc se zlepší snímky za špatného světla u HTC U11 Life?

  1. Fotky jsou pořízené HTC U Ultra. Na HTC U11 Life šla kvalita nočních snímků nahoru, ale záleží na situaci. Člověk si to musí vyzkoušet sám. 😉

   1. Děkuju za info. Čím se mám řídit při hledání *.apk pro HTC U11 Life? Nebo ještě lépe, který apk jsi použil?

     1. Já jsem nakonec skončil u verze GCam_5.3.015-Pixel3Mod-Arnova8G2-1.4 a rozdíl mezi původním foťákem a tímto modem je zhoršeného světla a bez blesku propastný. Musí se teda fotit s HDR, ale i bez HDR je tam viditelný rozdíl. Ještě jednou děkuji za inspiraci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*