Fitbit Sense – První dojmy ze zdravotních hodinek

Americký výrobce Fitbit nám letos představil nové chytré hodinky Fitbit Sense. Ty se na fotkách mohou podobat loňským hodinkám Fitbit Versa 2, ale novinka nabízí přepracovaný operační systém, hezčí design, a především zdravotní funkce. Nové hodinky již pár dní testuji, takže jsem si dovolil se podělit o své první dojmy.

 

Hodinky se svým tvarem sice podobají Versám 2, ale jejich rámeček je kovový a na světle se leskne, což přidává na elegantním dojmu. Může se zdát, že OLED displej sahá až do na konec rámečků, ale ve skutečnosti tomu tak není. Displej je vážně povedený a díky OLED panelu nabízí výborné podání černé. Výborná je také viditelnost na přímém světle a automatická regulace jasu.

Velice příjemné je také placení hodinkami, na které jsem si opravdu hodně rychle zvykl. Nastavil jsem si tlačítko na levém boku hodinek tak, že jej dlouze stisknu, vyberu si platební kartu a hodinky jen přiložím k platebnímu terminálu. Placení hodinkami je daleko pohodlnější než platit mobilem.

Jako dlouhodobý uživatel již zmíněných hodinek Fitbit Versa 2 se nemohu ubránit ani srovnání operačnímu systému. Ten je v nových hodinkách přepracovaný a celý v češtině. Jeho ovládání je krásně svižné a prostředí vypadá pěkně. Nastavit si můžete také různé ciferníky, které umí zobrazit různé informace. Skvěle fungují také notifikace, upozornění na hovor, ovládání Spotify i instalování aplikací. Ehm, proč sakra do nových hodinek nelze nainstalovat hru Flappy Bird, když u Vers 2 to možné bylo?!

Tím největším lákadlem hodinek Sense jsou pochopitelně zdravotní funkce. Měřit si můžete okysličení krve, srdeční tep a EKG, pozorovat změny teploty kůže a také vaše zvládání stresu. Některé funkce se však měří automaticky během spánku. Každý den tedy můžete sledovat, jak odchylná byla vaše teplota od běžné teploty. Tím můžete následující dny vypozorovat, že možná začínáte mít nějaké zdravotní problémy. Pochválit musím i výborné měření spánku. Sledování vlastních zdravotních dat je velice zajímavé a už se těším, až jich budu mít za pár dní k dispozici více.

Více se pak budete moci dočíst v chystané recenzi. 😉

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

2 komentář

  1. Zdravím, na kdy prosím plánujete podrobnější recenzi? Děkuji:)

    1. Již brzy. Sleduj instagram https://www.instagram.com/infoek_cz/. Tam o tom budu informovat. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*