Na kterých mobilech je nejagresivnější zavírání aplikací? #DontKillMyApp Update

Začátkem letošního roku se objevila nová služba Don’t kill my app. Jak již název služby napovídá, tak nehodnotí výrobce podle toho, jak výkonné procesory či fotoaparáty do svých mobilů nasazují, ale jak agresivně zavírají běžící aplikace na pozadí.

Agresivní zavírání aplikací má velkou nevýhodu v tom, že nemusí správně fungovat některé notifikace, takže jste na příchozí zprávu upozorněni pozdě. Pokud se v multitaskingu vracíte, k již otevřeným aplikacím, tak agresivní ukončení zaviní její nový start a na načtení musíte déle čekat. Nemáte to však jen negativa, ale zavírání aplikací má logicky pozitivní vliv na výdrži na jedno nabití.

Začátkem roku 2019 se v žebříčku na prvním místě umístila Nokia, protože levnější mobily tohoto výrobce opravdu agresivně zavírali aplikace tak, že nebylo možné např. využívat VPN. Dostupné jsou již nové výsledky, kde se na prvním místě umístil Huawei, druhé místo obsadil Samsung a třetí místo si vysloužilo OnePlus, kterému na záda dýchá Xiaomi se svou nadstavbou MIUI. Nokia je v současné době na lepším sedmém místě.

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*