Jak blokovat zobrazení videí z nežádoucích YouTube kanálů? (Chrome, Opera)

Jelikož většina „Youtuberů“ v ČR natáčí naprostý odpad, tak je navštěvování YouTube v posledních letech spíše o nervy. Jak ale blokovat zobrazování videí z nežádoucích YouTube kanálů? Tomu mohou pomoci různé pluginy (rozšíření) do internetových prohlížečů. Jejich instalace je velice snadná a k blokování stačí jen dvě kliknutí myši.

Vyzkoušel jsem plugin Video Blocker pro Google Chrome, ale lze jej doinstalovat i do prohlížeče Opera, kde jej používám nějakou dobu. Seznam blokovaných kanálů si můžete kdykoli upravit dle své potřeby.

Kde plugin seženu?

  • V případě Opery nejdříve doinstalujte plugin Install Chrome Extensions, který umožní instalování pluginů pro Chrome. Po instalaci Operu restartujte a postupujte dle pokynů níže.
  • Nainstalujte si plugin Video Blocker
  • Po úspěšné instalaci je doporučeno Chrome nebo Operu restartovat

 

Jak blokovat vybrané YouTube kanály?

  • Na hlavní stránce či kdekoli na YouTube stačí kliknout pravým tlačítkem myši na náhled videa či jeho název a následně kliknout na „Block videos from this channel
  • Můžete také ve vyhledávači najít kanál, který chcete blokovat, ve výsledcích kliknout na jeho název a zablokovat jej.
  • Vpravo nahoře se nachází ikonka pluginu, kde můžete blokování spravovat

Sleduj na Instagramu:

6 thoughts on “Jak blokovat zobrazení videí z nežádoucích YouTube kanálů? (Chrome, Opera)”

  1. Dobrý den, toto již používám na PC, ale je něco podobného i na domácí WiFi, že bych na jednom místě zablokoval nežádoucí kanál pro všechna zařízení v domácnosti (PC, mobil, tv,…), děkuji za info.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*