Huawei Mate 20 X představen! Nechybí mu podpora 5G sítí

Huawei investuje velké finance do vývoje 5G. Otázkou tedy bylo, kdy konečně ukáže smartphone, který nové sítě bude podporovat. Společnost konečně oficiálně představila mobil Huawei Mate 20 X. Novinka neláká jen na podporu 5G sítí, ale také nabušený výkon vlajkové lodi, působivý displej a výborné fotoaparáty.

 

 „Před dvěma lety jsme se setkali s novináři a našimi obchodními partnery ve Finsku, kde jsme hovořili o smartphonu budoucnosti. Kromě skládacího telefonu, který jsme již představili v rámci MWC 2019, mnoho z přítomných zmínilo rychlost jako něco nezbytného pro hladší komunikaci. Vždy nasloucháme potřebám našich zákazníků a naše zřízení neustále zlepšujeme. Rozhodli jsme se proto udělat další technologický krok a vytvořili první smartphone podporující technologii 5G – Huawei Mate 20 X (5G),“ říká Yanmin Wang, prezident divize CBG pro střední Evropu, a dodává: „Kromě toho jsme také navázali dlouhodobé vztahy s telekomunikačními společnostmi působícími po celém světě, abychom jim pomohli při vývoji sítě 5G. Jsme nadšení, že můžeme být první, kdo představuje smartphone plně podporující 5G řešení.

S Huawei Mate 20 X se připojíte k mobilnímu internetu po celém světě. Podporuje tedy všechna 5G, 4G, 3G a 2G pásma. Podle výrobce mobil podporuje oba režimy 5G, a to standalone (SA) a non-standalone (NSA), díky tomu se k 5G připojíte kdekoliv na světě. K dispozici je pochopitelně i připojení k 2,4 GHz i 5 GHz Wi-Fi sítím, Bluetooth 5.0 a NFC pro bezkontaktní placení. Potěšit mohou také stereo reproduktory a 3,5 mm audio jack pro připojení sluchátek.

 

Na čelní ploše se nachází FullView displej s obří úhlopříčkou 7,2“ a někteří si tedy mohou klást otázku, jestli je jedná stále o mobil či tablet? V horní části displeje se nachází miniaturní kapkovitý výřez se selfie kamerkou a výrobce nikde neudává, jestli tento model nabízí notifikační diodu. K dispozici ale bude možné dokoupit stylus Huawei M-Pen.

Pod zadním skleněným krytem se nachází také akumulátor s působivou kapacitou 4200 mAh a Mate 20 X by měl vydržet dva dny běžného používání na jedno nabití. Podporuje také rychlé nabíjení SuperCharge. O výkon se stará procesor Kirin 980 s prvním 7nm 5G multimodálním čipsetem Balong 5000. K dispozici jsou i paměti 6 GB RAM a 128 GB interní úložiště.

Mate 20 X nezaostává ani v oblasti focení, proto na svých zádech nese trojici fotoaparátů Leica. Hlavní snímač nabízí rozlišení 40 Mpx, druhá čočka je ultra-širokoúhlá s rozlišením 20 Mpx a poslední je teleobjektiv s rozlišením 8 Mpx.

Za kolik a kde si Huawei Mate 20 X zakoupit?

V oficiální tiskové zprávě se uvádí, že za model Mate 20 X si zájemci zaplatí 24 999 Kč včetně DPH. Předobjednávky začnou startovat v polovině července 2019, a to na oficiálních stránkách výrobce. K dostání bude také na oficiální kamenné prodejně Huawei Experience Store v OC Chodov v Praze.

 

Zdroje: TZ

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*