ASUS ZenFone Max Pro M2 vs. Honor Play – Mobily na hraní her do 7 600 Kč?

V tomto článku jsem se podíval na dvojici zajímavých mobilů ASUS ZenFone Max Pro M2 a Honor Play. ASUS i Honor o těchto modelech tvrdí, že jsou vhodné pro hraní náročných her na vyšší grafické nastavení. Oba modely jsem již zrecenzoval a jejich podrobné recenze si již můžete přečíst (odkazy na konci článku). Mohu potvrdit, že skutečně bylo možné hrát náročné hry a každý mobil má své výhody/nevýhody. Oba modely jsem si v tomto článku dovolil krátce porovnat.

Design a konstrukce – Oba mají kryty v balení

Myslím si, že design nemá moc smysl srovnávat, protože každému se líbí něco jiného. Velikost je u obou mobilů téměř totožná a ve prospěch ASUSu hrají čočky zadních fotoaparátů zapadajících do těla mobilu. Tělo Honoru je zas tenčí, což se některým uživatelům může líbit. Na druhou stranu má ASUS o dost větší kapacitu akumulátoru (baterie), což musí být na konstrukci znát. Oba mobily mají v balení také silikonové kryty.

 

 

Výkon – Jeden je lepší na PUBG a druhý na Fortnite?

Co se týče výkonu, tak asi nemá smysl tady porovnávat papírové specifikace. Oba mobily mají výkon na hraní PUBG Mobile, World of Tanks, PayDay: Crime War, Unkilled a řadu dalších titulů na nejvyšší grafické nastavení. Ani jeden model se nadměrně nezahřívá, a to je pro dlouhé hraní důležité. Oba modely mají problémy s ultra vysokými nároky hry ShadowGun: Legends a v obou případech hru lze plynule hrát na vysoké grafické detaily. Výkon je tedy velice podobný, ale přeci jen jsem narazil na rozdíly.

ASUS nabízí 6 GB RAM a Honor 4 GB RAM. Během mého testování jsem zjistil, že 6 GB RAM je přeci jen lepší pro více spuštěných aplikací v multitaskingu. Často se v multitaskingu přepínám napříč aplikacemi a v Honoru jsem často narazil na to, že se aplikace samovolně zavřela a musela se načítat znovu. Může to ale také být i tím, že nadstavba EMUI u mobilů Honor agresivněji ukončuje aplikace běžící na pozadí. Ve prospěch Honoru zas hraje funkce GPU Turbo, která navyšuje grafický výkon při hraní her. Díky tomu a možná i díky navázání spolupráce Honoru a Epic Games je možné spustit a hrát hru Fortnite, což u ASUSu není možné. Nemohu se ale ubránit dojmu, že grafické detaily PUBG Mobile jsou v podání ASUSu o fous lepší, než u Honoru. Pravděpodobně za to může větší výřez v displeji.

 

Displej – Totožná velikost, ale rozdílný výřez

Oba modely nabízí moderní IPS displeje s úhlopříčkou 6,3“ (palce) a FullHD+ rozlišením. Nabízí minimální rámečky kolem displeje a oba nabízí také výřez v displeji. ASUS nabízí menší výřez v displeji, což je některým uživatelům jedno, ale má i lepší optimalizaci výřezu v aplikacích a hrách. U Honoru sice lze hrát Fortnite, ale výřez překrývá herní prvky a bohužel i prvek pro boj. V nastavení Fortnite nebylo v době testování možné herní prvky přesouvat dle libosti. V případě ASUSu se vedle výřezu vytvoří černý pruh a výřez tedy nic důležitého nepřekrývá.

 

 

Výdrž a nabíjení – Jeden vydrží déle, ale druhý se rychleji nabíjí

Výdrž je pro hraní her důležitá a v tomto ohledu bezesporu kraluje ASUS. Nabízí kapacitu akumulátoru 5000 mAh a Honor má akumulátor s kapacitou 3 750 mAh. Rozdíl ve výdrži na jedno nabití je skutečně dost rozdílná. Zkusil jsem to porovnat na hře PUBG Mobile, kdy jsem navýšil na obou mobilech jas na maximum, nastavil stejné grafické detaily a hrál po stejnou dobu. V případě Honoru zmizelo 46%, zatímco u ASUSU pouhých 12%.

Co se ale nabíjení týče, tak oba mobily jej nemají zrovna nejrychlejší. Tady však kraluje Honor Play, protože disponuje novým oboustranným konektorem USB-C, zatímco ASUS má staré MicroUSB. Honor se během testování nabil přibližně za 2 hodiny a 20 minut. ASUS se nabil za 2 hodiny a 40 minut.

 

Závěr – Který si tedy vybrat?

Testování obou mobilů jsem si užil a jsem moc rád, že dnes už není nutné kupovat drahé modely, aby bylo možné hrát náročné hry. ASUS ZenFone Max Pro M2 i Honor Play jsou vydařené mobily, které si své zákazníky najdou. Pokud hledáte mobil do 8000 Kč na hraní náročných her, tak oba mohu doporučit. Jaký si ale vybrat? Jelikož každý uživatel má jiné preference, tak rozhodnout se musí každý sám.

 

Pomoci se rozhodnout mohou podrobné recenze mobilů

 

Výhody ASUSU:

  • 6 GB RAM – neukončuje tak agresivně aplikace
  • Pro někoho čistý Android
  • Lepší optimalizace výřezu v displeji
  • Lepší výdrž na jedno nabití

 

Výhody HONORu?

  • GPU Turbo
  • Lze hrát Fortnite
  • USB-C
  • Rychlejší nabíjení

 

 

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*