Jak do mobilu nainstalovat Huawei AppGallery?

Operační systém Android má obrovskou výhodu ve své svobodě a možnostech. Drtivá většina běžných uživatelů na našem trhu moc dobře zná Obchod Play, což je služba s aplikacemi a hrami. Jsou tu však i další služby pro distribuci aplikací a znát můžeme třeba F-Droid, IzzyOnDroid a řadu dalších. Pokud však máte chytré hodinky, sluchátka, Wi-Fi router či další produkty značky Huawei, bude vás jistě zajímat Huawei AppGallery.

Proč vlastně nainstalovat Huawei AppGallery do mobilu?

Každý může mít důvody samozřejmě různé. Pokud však máte nějaký chytrý produkt od Huawei, je dobré mít k němu i oficiální aplikaci. Všechny najdete právě v AppGallery. Lze je stáhnout samostatně bez obchodu s aplikacemi, ale doporučuji používat i AppGallery, který bude hlídat verze aplikací Huawei. Budete je tedy moci snadno a rychle aktualizovat, aby připojení k chytrým produktům Huawei bylo i nadále plně funkční.

Důležité odkazy:

Jak Huawei AppGallery do mobilu nainstalovat?

Celý postup stažení, instalace, povolení oprávnění, aktualizace aplikací a případné stažení HMS můžete vidět ve videu níže.

  • Pokud máte mobil či tablet značky Huawei, služba AppGallery se v něm již nachází.
  • V mobilu přejděte na oficiální stránku služby Huawei AppGallery v tomto odkazu.

  • Na stránce prstem klepněte na modré tlačítko „Instalovat“.
  • Zobrazí se okno, kde ještě klepněte na tlačítko „Instalovat aplikaci AppGallery“.
  • Prohlížeč vás upozorní, že stahujete aplikaci z neoficiálních cest (Obchod Play). Stačí jen vybrat možnost „Přesto stáhnout“.
  • Po stažení instalačního APK souboru doporučuji přejít do jakéhokoliv správce souborů. V každém mobilu se může jmenovat trochu jinak a často nese názvy: Správce souborů, Soubory nebo Files. Ve videu se nachází správce souborů Mi File Manager, který lze stáhnout z Obchodu Play v tomto odkazu. Ve správci souboru přejděte do: interního úložiště mobilu, složky „Download“ a stažený APK soubor AppGallery spusťte.
  • Systém vás upozorní, že aplikaci instalujete mimo Obchod Play. Není se však čeho obávat, protože soubor pochází přímo ze služby AppGallery od Huawei. Stačí tyto hlášky ignorovat a pokračovat.
  • Celá služba Huawei AppGallery bude po instalaci plně funkční, ale musíte ji udělit veškerá požadovaná oprávnění. Pokud nechcete, stahovat aplikaci HMS pro funkční přihlášení nebude vůbec potřeba. Stahování aplikací je funkční i bez toho.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*