Air Bank přinese placení mobilem skrze NFC

Na bezkontaktní platby si zvykl snad už každý. Je to pohodlné a velmi rychlé. Co ale takhle platit přímo mobilem? To by bylo ještě příjemnější a nebylo by nutné vůbec nosit peněženku v kapse. O platbách mobilem se tu mluví už řadu let, ale u nás to stále úplně nefunguje …

Funguje to tedy jen u některých bank a dle mé zkušenosti to rozhodně nefunguje na 100% a je lepší mít u sebe kreditní kartu. Air Banka přinesla nálepky, které si lze nalepit na mobil či klíče a bezkontaktně platit. To také nefungovalo úplně na 100%, protože se nálepka časem odlepovala a poškozovala se. Nyní tato banka přinese novinku a to pohodlné placení mobilem skrze technologii NFC.

Mobil tedy bude muset mít NFC čip, který každý mobil bohužel nemá. Je také velká škoda, že platby nebudou fungovat skrze Android Pay, který je možné používat v zahraničí, ale pouze skrze aplikaci My Air. Bude to ale fungovat na 100%? Moc tomu nedávám a bez peněženky pouze s mobilem bych se na nákup pravděpodobně nevypravil … Platby budou fungovat zatím jen a pouze na mobilech s operačním systémem Android.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*