V mobilních hrách nefungují tlačítka. Co dělat? (Android, iOS)

Pokud jste hráči her, tak občas můžete zaznamenat nefunkční ovládací tlačítka ve hrách. Tento problém občas nastane u obou hlavních platforem a to Android i iOS. Kde je ale chyba a jak tento problém vyřešit?

Problémů může být více a za některé mohou třeba i vývojáři her. Čas od času se stane, že se aktualizace některé aplikace/hry nepovede a je nutné čekat na novou aktualizaci. Tento problém nastal před pár měsíci u hry World of Tanks.

U některých her mohou dělat neplechu funkce pro tlumení modrého světla displeje. Tyto aplikace pomáhají šetřit oči uživatelů při používání mobilů v noci. V mobilech se tyto funkce jmenují většinou jako “Režim čtení” a s tímto problémem jsem se často setkal i u aplikací třetích stran a to např. u aplikace Twilight. Po vypnutí této aplikace stačí hru znovu spustit a tlačítka by měla fungovat.

Dále mohou hrám vadit aplikace pro záznam screenshotů či záznam videí dění na obrazovce. Stačí tedy přejít do multitaskingu, všechny tyto aplikace zavřít a hru znovu spustit. Pomoci také může restart celého mobilu a u systému iOS může pomoci vypnout a znovu zapnout Wi-Fi.

Sleduj na Instagramu:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*