Zásilkovna má výbornou aplikaci a konkurence by si měla vzít příklad (Android, iOS)

Společnost Zásilkovna je tu již od roku 2010 a slouží pro přepravu balíčků pro velké i malé e-shopy. Celá služba funguje tak, že si na některém z e-shopu objednáte zboží, najdete prodejnu spolupracující se Zásilkovnou a balíček si tam jednoduše necháte poslat. Cena poštovného je pak výrazně nižší než jinou přepravní společností. Služba je také velice atraktivní z pohledu majitele e-shopu.

 

Setkal jsem se také s e-shopem, kde byla cena za malý balíček u České pošty 140 Kč, za PPL 89 Kč a za Zásilkovnu jen 49 Kč. Ano, je pravda, že Zásilkovna nedoručuje balíčky až před byt, jak tomu je u PPL, DPD a jiných společností. Zásilkovna se tímto směrem alespoň prozatím nevydala a míří na zákazníky, kteří mají ve svém okolí výdejní místo a chtějí ušetřit nějakou tu korunu.

Vůbec poprvé jsem vyzkoušel také mobilní aplikaci, která je dostupná pro platformy Android (Obchod Play) a iOS (App Store) zcela zdarma. Vzhled je moderní, vše je přehledné a hned po spuštění vidíte všechny své objednané balíčky. Máte také podrobné informace o ceně balíčku, otevírací dobu prodejny, všechny spolupracující výdejny na mapě a také zobrazení kódu pro vydání balíčku. Nejlepší na tom vše je, že není třeba zadávat žádné sledovací číslo balíčku, ale aplikace balík najde sama dle e-mailu a tel. čísla. Zásilkovna prostě pochopila, že v jednoduchosti je síla.

Díky opravdu vydařené aplikaci mám ze Zásilkovny velice dobrý pocit a rozhodně ji budu jen díky tomu využívat častěji. Takové DPD by si mělo vzít příklad, když jejich webové rozhraní poskytující informace často nefunguje, zobrazuje mylné informace a má další řadu problémů. Českou poštu tady rozebírat raději ani vůbec nebudu…

>>Mohlo by se vám také líbit:

1 komentář

  1. dotaz - problém s instalací

    dobrý den, kolegyně má nový telefon Huawei, na který se nám bohužel nepodařilo nainstalovat aplikaci zásilkovna. původně měla Lenovo (který bohužel umřel) a kdykoli chce Zásilkovnu nainstalovat, ukazuje spárované zařízení původní Lenovo a nelze tuto nabídku nijak změnit. Máte nějaký fígl, jak to zprovoznit? Děkuji na radu a přeji hezký den Beránková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*