Xiaomi Mi 8, Mi 8 SE, Mi 8 Explorer Edition – Specifikace a fotky

Čínský výrobce Xiaomi dnes 31.5.2018 oficiálně představil trojici nových mobilů. O všech telefonech se už nějakou dobu spekulovalo a to převážně o modelu Mi 8. Výrobce tedy skutečně přeskočil model Mi 7 a k 8letým narozeninám představil hned modely Xiaomi Mi 8, Mi 8 SE a Mi 8 Explorer Edition. Všechny modely nabízí novou nadstavbu MIUI 10.

Xiaomi Mi 8

Nová vlajková loď Xiaomi Mi 8 se zaměřila na minimalizaci rámečků a na čelní straně lze vidět populární výřez v displeji. Ten ukrývá 20 Mpx čočku fotoaparátu, reproduktor a všechny potřebné senzory včetně infračerveného senzoru pro lepší rozpoznávání tváře. Umožňuje tedy i odemykání obličejem, které se letos objevuje i u levných mobilů. Čtečka otisků prstů se nachází na zádech mobilu.

 

Mobil disponuje AMOLED displejem s úhlopříčkou 6,21″ (palce), rozlišením FullHD+ (2248 x 1080 px) a poměrem stran 18,7:9. Displej pro Xiaomi vyrobil Samsung a podporuje funkci Always-On. Displej dle výrobce zabírá 88,5% čelní plochy.

Hardwarová výbava je nabušená a Mi 8 disponuje osmijádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 845, 6 GB porcí RAM a k dispozici budou hned tři paměťové varianty. Interní úložiště nabízí 64 GB, 128 GB a 256 GB. Na zádech se nachází dvojice čoček 12 Mpx fotoaparátů. Jejich rozlišení je vertikální a opět se jedná o inspiraci Applem … Akumulátor nabízí kapacitu 3 400 mAh a nechybí ani podpora 4G/LTE. Není však jasné, jestli podporuje všechna pásma. To je velký problém některých modelů tohoto výrobce. NFC a duální GPS také nechybí a mobil disponuje také nejnovější verzí Bluetooth 5.

 

 

 

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition – Průhledná záda

Model Xiaomi Mi 8 Explorer Edition je bezesporu nejzajímavějším modelem a to především díky svému designu. Nabízí průhledná skleněná záda skrze které lze vidět i procesor od Snapdragonu. Další zajímavostí je také čtečka otisků prstů. Ta se nachází přímo v displeji a reaguje citlivostí na tlak. Mobilu také nechybí 3D skenování tváře, jak je tomu u iPhonu X.

Mobil má podobnou výbavu, jak klasický model Mi 8. Nabízí však větší porci 8 GB RAM, totožný procesor Snapdragon 845, 128 GB interní úložiště a totožné rozlišení fotoaparátů.

 

 

 

Xiaomi Mi 8 SE – Odlehčený model

Xiaomi se inspiruje Applem ve všech směrech a už při pohledu na poslední dvě písmena „SE“ v názvu mi připomínají iPhone SE … Mi 8 SE je tedy odlehčeným modelem, který však nabízí slušnou výbavu. Nabízí také AMOLED displej s úhlopříčkou 5,88″ (palce). Mobil také disponuje vykousnutím v displeji s 20 Mpx selfie kamerkou, reproduktorem a senzory.

Mobil je vybavený procesorem Qualcomm Snapdragon 710, akumulátorem s kapacitou 3 120 mAh a dvojicí zadních fotoaparátů. Ty nabízí rozlišení 12 Mpx + 5 Mpx. V Mobilu se nachází systém Android 8.0 s nadstavbou MIUI 10.

 

Zdroje: GizmoChina

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*