Zpátky do minulosti: vzpomínka na vlajkový mobil Xiaomi Mi5

Možná pamatujete tu dobu, kdy Xiaomi u nás zas tak známé nebylo. Dost prodejců mobily tohoto výrobce u nás prodávalo, ale jednalo se o tzv. „šedivky“. To znamená, že mobil u nás nebyl oficiálně zastoupen výrobcem. Komunita však vyvíjela ROM systému Android/MIUI pro náš trh a celé to s mobily Xiaomi bylo takové divoké. U některých uživatelů byl tento výrobce oblíbený, protože za dobrou cenu nabídl pořádný výkon.

Cloudové úložiště mi dnes připomnělo, že roku 2016 jsem testoval mobil Xiaomi Mi5. Jednalo se o vlajkový model, který na svou dobu měl výborné fotoaparáty, krásný 5,15palcový displej a zadní kryt se zakřivením po stranách. O výkon se staral tehdy nabušený procesor Qualcomm Snapdragon 820.

Na Xiaomi Mi5 moc rád vzpomínám, protože jsem ten mobil zkrátka miloval. Díky zakřivení zadního krytu mi seděl výborně v ruce, na svou dobu měl rychlé 18 W nabíjení, pořádný výkon, a především kvalitní fotoaparát. Jelikož tu však Xiaomi nebylo tak úplně oficiálně, mobil postrádal některá LTE/4G pásma nutná pro náš trh. S tím člověk musel tehdy u Xiaomi počítat, ale ono to zas tolik většinou nevadilo, protože tu nebyl žádný zcela datový neomezený tarif.

Když si porovnám Xiaomi Mi5 s dnešním vlajkovým modelem Xiaomi 13 Pro, je starý model opravdu ořezávátko. Výrobce zakřivení zadního krytu ponechal a zakřivil i hrany displeje, což miluji a mobil se díky tomu výborně drží v ruce. Úhlopříčka displeje je větší, nasazen je moderní OLED a rychlost nabíjení je na dnešní poměry směšná. Přeci jen 18 W drátové nabíjení u starého modelu a 120 W drátové + 50 W bezdrátové nabíjení je opravdu velký nárůst výkonu. Výkon procesoru a RAM také pořádně narost, fotoaparáty jsou mnohonásobně lepší vlastně je vidět, že výrobce Xiaomi se výrazně posunul. Přeci jen je na našem trhu i oficiálně a na problémy s 5G, LTE a dalšími sítěmi nenarazíte. 😉

Zdroje: screenshoty z Mi.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*