Aplikaci ke koloběžkám SENCOR můžete mít v hodinkách Huawei

Výrobce SENCOR ke svým elektrickým koloběžkám nabízí bezplatnou mobilní aplikaci SENCOR Scooter. Je dostupná pro Android a iOS. Dnes už jsou však některé chytré hodinky dobře vybavené a řekl jsem si, že by mohlo být možné do nich tuto aplikaci nainstalovat. To jsem se pokusil u modelu Huawei Watch 4 Pro se systémem HarmonyOS 3.1. Pro test byla použita elektrická koloběžka SENCOR Scooter S30.

HarmonyOS 3.1 je postaven na jádru Androidu a neoficiální cestou do něj lze instalovat různé aplikace. Je dobré si říci, že aplikace nebude pravděpodobně plně funkční u chytrých hodinek bez GPS. Ta s dalšími funkcemi jsou podrobné pro nalezení koloběžky ve svém okolí. To vše model Huawei Watch 4 Pro mají a aplikace funguje slušně.

SENCOR Scooter aplikace je vyvíjena jen pro mobilní telefony, ale Android verze se snaží automaticky přizpůsobit k jakékoliv velikosti displeje. Koloběžku tedy připojíte a můžete sledovat aktuální rychlost jízdy, ale i ovládat zámek koloběžky proti krádeži a ovládat i světla. Tlačítko vlevo dole pro přepínání jízdních režimů sice vidět není, ale přepínání na kraji displeje funguje. To samé se týká tlačítka vpravo dole.

Proč je dobré mít aplikaci v hodinkách?

SENCOR Scooter v hodinkách se může hodit vždy, když chcete koloběžku rychle před obchodem zamknout či odemknout. Elektrické koloběžky od SENCOR totiž mají zámek, který při pohybu koloběžky umí vydávat zvuk a brzdit motorem. Někdo může ocenit i ovládání světel.

Ve svém okolí jsme již několikrát vidět uživatelé elektrických koloběžek s rozbitými LCD displeji s ukazatelem aktuální rychlosti. Ten je možné samozřejmě vyměnit a SENCOR má k tomu i specializovaný servis. Informaci o rychlosti však můžete mít i na své ruce v hodinkách.

Jak zabránit zhasínání displeje při používání aplikace?

Samozřejmě je dost otravné zhasínání displeje, když potřebujete informace na hodinkách o aktuální rychlosti. Huawei hodinky mají funkci „Zapnutá obrazovka“. Té můžete nastavit i delší interval, a to v případě modelu Huawei Watch 4 Pro až na 20 minut. Tuto funkci nastavíte v: Nastavení hodinek/Displej a jas/Obrazovka zapnuta. Já si nastavil 20 minut, ale samozřejmě záleží jen na vás. Funkci pak zapnete tak, že stáhnete horní systémovou lištu a funkci pro zapnutou obrazovku zapnete. Po dobu dvaceti minut nebude zhasínat.

Kde aplikaci stáhnout, jak ji do hodinek nainstalovat a co je třeba povolit?

Během testování jsem aplikaci SENCOR Scooter ve verzi v1.1.9 používal v hodinkách Huawei Watch 4 Pro. Fungovala bez problémů a dobré nebylo jen sledování podrobných informací, protože nebylo možné se vrátit zpět. Pokud se do této funkci dostanete, doporučuji dvojitým stiskem otevřít multitasking a celou aplikaci zavřít.

SENCOR Scooter není oficiálně dostupná pro hodinky Huawei, takže si musíte stáhnout oficiální APK soubor aplikace pro Android. Stáhnout ho můžete níže a do hodinek pak aplikaci nainstalujete skrze ADB. Je to snadné a stačí k tomu tři jednoduché příkazy. Napsal jsem k tomu podrobný návod, aby to pochopil každý.

Níže je odkaz ke stažení ze služby APKCombo.com, která umožňuje skrze vložený Obchod Play odkaz vygenerovat odkaz ke stažení instalačního APK souboru. Jedná se tedy o oficiální APK přímo z Obchodu Play. Po instalaci aplikaci v hodinách spusťte a povolte ji veškerá potřebná oprávnění, aby mohla být vaše koloběžka v okolí nalezena. Nutné bude zadat kód a doporučuji mít zaškrtnutou funkci pro jeho zapamatování. Heslo sice doporučuji z bezpečnostních důvodů změnit, a to ideálně na mobilu, ale kód od výrobce je: 000000.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*