Vyzkoušel jsem si hybridní hodinky Withings ScanWatch Horizon. Vypadají fantasticky!

I na našem trhu najdete v prodeji různé chytré hodinky či náramky. Každý výrobce se zaměřuje trochu na něco jiného. Někteří chtějí být spíše fitness náramky/hodinky, co tolik těch opravdu chytrých funkcí moc nemají. Taková zařízení většinou vydrží třeba jeden až dva týdny na jedno nabití, což už použitelné je. Pak jsou ale ty opravdu chytré, které se často popisují jako prodlouženou rukou mobilu. Takové však jsou z mého pohledu nepoužitelné, protože každý den nabíjet chytré hodinky zkrátka odmítám. Co ale

Milujete klasické hodinky s ručičkami a dlouhou výdrží? Přesně na takové uživatele míří výrobce Withings. Na známých velkých e-shopech (odkaz) najdete nové hodinky Withings ScanWatch Horizon. Na první pohled se jedná o klasické luxusní hodinky, ale ve skutečnosti mají i nějaké ty chytřejší senzory. S hodinkami tedy budete vypadat na schůzkách reprezentativně, přitom o sobě zjistíte nějaké ty informace. Detailní snímky hodinek najdete níže v tomto článku. 😉

 

Co hodinky umí monitorovat?

Withings se nesnaží mít nejchytřejší hodinky a ani fitness hodinky, ale zaměřuje se spíše na zdravotnické funkce. Hodinky umí monitorovat běžné aktivity, jako jsou třeba kroky, ušlá vzdálenost či srdeční frekvence každých deset minut. Výrobce je také znám tím, že jeho hodinky umí dobře měřit spánek, ale i okysličení krve (SpO2) pro možnost odhalení poruch dýchání během spánku. Na hodinkách je také super, že lze pohodlně do 30 vteřin měřit EKG (elektrokardiogram) a výsledek lze snadno uložit do PDF a poslat jej třeba svému lékaři.

„Vyvinuto ve spolupráci s kardiology. Zahrnuto v několika ověřovacích studiích provedených v renomovaných nemocnicích a výzkumných ústavech.“ – MyWithings.eu

 

Jak je to se zárukou a co cena?

Běžné švýcarské hodinky lákají třeba na to, že nabízí pětiletou záruku na strojek v hodinkách. Withings v případě těchto hodinek také nabízí záruku na pět let, což je u nabíjecích hodinek s chytřejšími senzory nevídané. Withings si za to zaslouží velkou pochvalu.

Hodinky si na našem trhu již můžete zakoupit, a to ve velikosti 43 mm v zeleném a modrém barevném provedení za cenu 13 090 Kč respektive 499,90 €.

 

Displej, notifikace a ovládání hodinek

Hodinky nemají žádný velký dotykový displej, ale v ciferníku je malý černobílý PMOLED displej, ten je hodně úsporný. Prostředí v displeji můžete ovládat skrze korunku na pravém boku hodinek. Ovládání je velice svižné a pohodlné. Někoho jen může zamrzet přítomná angličtina.

K čemu je displej dobrý? Na displeji si třeba uprostřed noci můžete zobrazit digitální čas, ale lze i rychle spustit třeba monitoring běhu a dalších sportovních aktivit. Ocenit pak můžete také zobrazení příchozích notifikací (upozornění) z mobilu. V mobilní aplikaci si můžete vybrat, z jakých aplikací chcete dostávat notifikace např. z WhatsAppu se vám zobrazí krátký text zprávy přímo na displeji. Notifikace nebudou jen zobrazeny na displeji, ale hodinky umí i zavibrovat. Je hodně sympatické, že když začnete používat prostředí displeje, ručičky uhnou stranou, aby bylo na displej dobře vidět.

Zdroje: Withings

 

Výdrž a nabíjení – chytré hodinky nemají šanci

Obrovskou výhodou hybridních hodinek je to, že vydrží opravdu dlouho na jedno nabití. Výrobce ve svých propagačních materiálech uvádí až 30denní výdrž na jedno nabití. Když budete potřebovat jen sledování času a některých aktivit, můžete si zapnout úspornější režim a výdrž prodloužit o dalších 20 dní. Hodinky se pak nabíjí položením na nabíjecí kolébku z prodejního balení.

 

Co nějaká mobilní aplikace?

Hodinky od Withings nejsou ani chytré, ale ani hloupé. Zkrátka jsou tak někde mezi. Všechny naměřené aktivity z hodinek si totiž můžete podrobně prohlížet v mobilní aplikaci Withings Health Mate, která je dostupná pro Android, iOS a iPadOS zdarma. Hodinky s mobilem klasicky spárujete skrze Bluetooth a veškeré vaše výkony budou ukládány do cloudu na účtu Withings.

Zdroje: Obchod Play

 

Co se nachází v prodejním balení hodinek?

Vzhledem k tomu, že se jedná jen o hodinky, je prodejní krabička celkem velká. Je to tím, že v krabičce nenajdete jen hodinky Withings ScanWatch Horizon, ale i kratší článek z nerezové oceli pro prodloužení řemínku. Aby byla úprava délky ocelového řemínku snadná, najdete v krabičce také nějaké to nářadí: držák na řemínek, děrovačku i malé kladívko. Pokud na plavání či jiné sportovní aktivity budete chtít spíše gumový řemínek, najdete jej přímo v balení. Dále je k dispozici nabíjecí kolébka a stručné návody.

 

 

Jak hodinky vypadají a po jakých materiálech výrobce sáhl?

Hodinky vypadají vážně dobře a rozhodně z nich mám dojem, že se jedná o dražší hodinky vhodné na schůzky či večírky, kde chce člověk vypadat reprezentativně. K dispozici jsou ve velikosti 43 mm s modrým i zeleným ciferníkem a prvky v ciferníku ve tmě i svítí, což je rozhodně fajn. Výrobce použil i luxusní materiály, jako je ploché safírové sklo a pouzdro hodinek je z nerezové oceli 316L.

Zdroje: Withings

Potěší, že výměna řemínku je velice snadná. Na spodní části stačí jen uvolnit stěžejky, řemínek rychle sundat a nasadit jiný. Sáhnout můžete po silikonovém řemínku v balení, ale já osobně bych si spíše v hodinářství či nějakém e-shopu zakoupil krásný kožený řemínek.

O hodinky se také nemusíte v případě namočení obávat. Mají totiž voděodolnost do 10 ATM. Plavání, šnorchlování a jiné vodní sporty nebudou tedy žádný problém. Dokonce si vodní sporty můžete i monitorovat zapnutím v prostředí malého PMOLED displeje.

 

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*