Vivaldi 5.6 přináší integraci Mastodonu a další funkce

Internetový prohlížeč Vivaldi mají jeho fanoušci rádi, protože nabízí poměrně dost zajímavých funkcí. Vivaldi se chlubí, že je údajně vůbec první z prohlížečů, který nabízí vlastní instanci (server) sociální sítě Mastodon. Na tu jsou registrace v současné době stále veřejně přístupné a vyzkoušet si ji můžete na social.vivaldi.net.

Vývojáři ohlašují příchod nové verze internetového prohlížeče Vivaldi v5.6, která přináší právě integrování decentralizované sociální sítě přímo do prohlížeče. Přístup na Mastodon budete mít tedy hned na jedno kliknutí, a to konkrétně v postranním panelu. Připojit si můžete instanci Vivaldi Social, ale nastavení je svobodné a sami si můžete vybrat instanci dle vlastního výběru.

Pokud již jste na sociální síti Mastodon, nezapomeňte na ní sledovat náš oficiální účet @infoek. 😉

 

Vyhledávač YOU a přehlednější nastavení

Vivaldi se snaží svým uživatelům poskytnout vyšší soukromí, což je v dnešní době na internetu nesmírně důležité. V nabídce výchozích internetových vyhledávačů si tedy můžete nastavit i vyhledávače bez reklam a bez sledování. Do nabídky byl v aktualizaci nově zařazen vyhledávač YOU.com.

Dle oficiální tiskové zprávy bude možnost nastavení výchozího vyhledávače YOU dostupná pouze pro uživatele z USA, Německa, Velké Británie a Kanady. Vyhledávač si však můžete klidně vyzkoušet na adrese YOU.com z jakéhokoliv státu. Kdyby se vám zalíbil, můžete si jej do nabídky vyhledávačů zařadit manuálně sami.

Zdroje: Vivaldi

Všimnout si také můžete přepracovaného panelu v okně s nastavením. Nejedná se o žádnou drastickou změnu, ale o drobné úpravy, kdy jsou především ikony funkcí barevně odděleny.

Zdroje: Vivaldi

 

Kde si Vivaldi mohu stáhnout?

Novinky zmíněné v tomto článku se týkají internetového prohlížeče Vivaldi pro počítače. Ten je dostupný pro platformy Windows, Linux a macOS. Pokud však chcete experimentovat, rozhodně mohu doporučit Vivaldi také do mobilu nebo tabletu se systémem Android. Má zajímavé prostředí a funkce.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*