Kolik času trávíte v aplikacích a kolikrát za den odemknete svůj mobil? To změří aplikace (Android)

Nové verze mobilních operačních systémů Android a iOS nabízí funkce pro měření času tráveného v aplikacích, kolikrát za den odemknete svého mobilního miláčka, kolik dostanete notifikací (oznámení) a další funkce. Co ale když máte mobil se starších systémem Android, který novější verzi Android 9.0 Pie nikdy oficiálně nedostane?

 

Díky otevřenosti operačního systému Android si můžete funkci Digitální rovnováha z novějšího Androidu stáhnout i na starší verze. Stačí jednoduchá a bezplatná aplikace Usage Time od vývojářů Agooday. Aplikace se svým prostředím v některých ohledech trochu podobá funkci z Androidu Pie a počet odemknutí mobilu či změřený čas aktivního displeje lze zobrazit přímo v notifikační liště.

Vyzkoušel jsem si bezplatnou verzi, která na mobilech HTC U12 Life a ASUS ZenFone Max Pro M2 fungovala velice dobře. Jen to počítání příchozích notifikací nefungovalo, ale to je pravděpodobně přístupné jen v placené verzi. K dispozici jsou také přehledné grafy a v placené verzi si lze také přednastavit limity používání aplikací.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*