Skutečně Nokia 7 Plus odesílá data do Číny?

Pár dní médii koluje informace, že mobil Nokia 7 Plus odesílá citlivá data uživatelů na čínské servery. Společnost HMD Global, která stojí za mobily značky Nokia na svých stránkách podala oficiální vyjádření týkající se tohoto problému.

 

Některá média tvrdí, že Nokia 7 Plus odesílá data uživatelů z čínské servery, protože společnost HMD Global je čínská. Pokud někdo umí využít služeb Google, tak během okamžiku zjistí, že se jedná o zcela mylnou informaci. HMD ve skutečnosti pochází z Finska.

Jak to tedy opravdu je?

HMD Global tvrdí, že nedošlo k žádnému poskytnutí citlivých údajů společnostem třetích stran. HMD ale potvrdilo, že některé kusy mobilu Nokia 7 Plus v Norsku skutečně obsahují chybu. V těchto kusech se nacházela čínská verze systému. Mobil se tedy logicky snažil aktivovat na serverech v Číně, což by nebyl žádný závažný problém.

Tento problém se týkal pouze pár kusů a v současné době je problém opraven díky dostupné aktualizaci, kterou si můžete stáhnout a nainstalovat v nastavení telefonu. Po úspěšném nainstalování aktualizace se zařízení přepne a aktivuje na správné servery HMD Global v Singapuru, které poskytuje známá služba Amazon Web Services. Celou zprávu najdete na oficiálních stránkách Nokie.

Pokud jsou tedy tvrzení společnosti pravdivá, tak byla odesílána pouze IMEI čísla a jednoduché informace, které po prvotním spuštění odesílá každý smartphone. Neměla by tedy být odesílána žádná data týkající se hesel, fotek a dalšího obsahu.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*