Alternativy a náhrady za Letgo (Android, iOS, web)

Populární služba Letgo u nás již podruhé končí. Tentokrát se jedná nejspíš o definitivní ukončení služby v ČR. Mobilní aplikace není po aktualizaci funkční, ve starší verzi nelze přidávat nové inzeráty atd. Při návštěvě webové stránky je zobrazena jen hláška o tom, že v ČR není služba dostupná. Pokud tedy chcete prodat zbytečné věci a přivydělat si, tak můžete využít jednu z alternativ níže.

 

Pokud tedy nadále chcete prodávat/nakupovat pohodlně ze svého mobilu, tak budete muset přejít k alternativním službám. V ČR jich je poměrně dost a nefungují špatně, ale nemohu se ubránit pocitu, že Letgo bylo přeci jen přívětivější…

Batner – nejblíže k Letgo

Batner se také v mnoha ohledech podobá Letgo a umožňuje vyhledávání inzerátů v okolí, podrobnější nastavení filtrů a v inzerátech najdete vše možné. Myslím si, že aplikace určitě stojí za vyzkoušení. Jediný problém Batneru je však zatím málo uživatelů. Opět se jedná o aplikaci dostupnou pro Android (Obchod Play) i iOS (App Store). Funkční je také vydařená webová verze na adrese Batner.cz.

 

 

 

Další alternativy:

Vinted je velice zajímavá aplikace dostupná pro Android i iOS. V mnoha ohledech se podobá Letgo a umožňuje zobrazení inzerátů v okolí, snadnou odpovědět a má hezké řazení v kategoriích. To je ale problém této aplikace, protože míří především na oblečení a kosmetiku. Na službě najdete třeba kryty na mobilní telefony a spoustu dalších inzerátů spadajících do jiných kategorií, ale jejich vyhledávání není nic pohodlného. Pokud však hledáte oblečení a módní doplňky, tak ze služby můžete být nadšení.

 

Facebook Marketplace může být pro velkou část uživatelů nejvhodnější alternativou. Téměř každý má v mobilu nainstalovanou od Facebooku, který Letgo v některých ohledech zkopíroval. Co ale když nemám účet na Facebooku (můj případ)? Tak musíte jít jinam, protože bez účtu nemáte, jak na inzerát odpovědět.

 

Asi nemusím ani moc popisovat služby Sbazar.cz, Bazoš a Aukro. Jedná se o moc dobře známé služby, které mají pro obě mobilní platformy vlastní aplikace. Byl jsem však velmi mile překvapen z funkční aplikaci Sbazar. Podobně jak Letgo umí vyhledat inzeráty z okolí a vše je jednoduché a velice přehledné.

 

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*