Threema Work a Threema OnPrem – bezpečná komunikace ve firmě

I ve firmách je potřeba neustále komunikovat s kolegy. Pro rychlou komunikaci se nabízí používat „Instant Messaging“, ale drtivá většina známých aplikací není pro firemní komunikaci vhodná. Nesplňují potřebné zabezpečení, ukládají veškerá data, analyzují je a je otázkou, jak je s daty dále nakládáno. Obrovské množství firem zabezpečenou komunikaci podceňuje, což je velký problém.

Pro opravdu bezpečnou komunikaci je tu Threema, která nabízí skutečné end-to-end šifrování bez sledování uživatelů. Firmy mohou využít i projekt Threema Work přizpůsoben potřebám firem. Některé firmy ocení také možnost si celou komunikaci hostovat na svých serverech, k tomu je tu pak projekt Threema OnPrem.

Vzhledem k tomu, že řešení Threema Work bylo vyvinuto s důrazem na spolehlivé zabezpečení a zásadu „Privacy by Design“, vyniká toto řešení pro zasílání rychlých zpráv pro interní týmovou komunikaci důsledným omezením metadat. Skupiny a seznamy kontaktů jsou spravovány výhradně v zařízeních uživatelů, nikoli na serveru, a aplikace Threema Work je open source. – Threema

Nejedná se o pouhé chatovací aplikace, ale poskytují také šifrované odesílání souborů v původní kvalitě, hovory, videohovory i skupinové videohovory. Aplikace jsou dostupné pro Android a iOS. K dispozici jsou i aplikace pro desktopy.

Threema OnPrem je řešení pro zasílání zpráv pro organizace, které berou soukromí a bezpečnost dat velmi vážně a pro které je ochrana před kybernetickou kriminalitou nejvyšší prioritou. Výsledkem kombinace dobře zavedené bezpečnostní architektury Threema a absolutního vlastnictví dat je samostatné chatovací prostředí, které je z hlediska důvěrnosti bezkonkurenční a vhodné pro profesionální použití v orgánech veřejné správy, průmyslových podnicích a orgánech činných v trestním řízení. – Threema

Více o aplikacích Threema se můžete dočíst na webu ThreemaApp.cz. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*