Šifrované skupinové videohovory v Threemě míří i na iOS

Mobilní aplikace Threema je oblíbená u uživatelů, kteří si potrpí na opravdu bezpečnou komunikaci. Poskytuje totiž na rozdíl od jiných podobných aplikací skutečné end-to-end šifrování. Na servery nejsou archívovány žádné konverzace a aplikaci lze používat zcela anonymně. Její prostředí je přeloženo do češtiny a užít si ji mohou uživatelé Androidu i iOS.

Skupinové hovory jsou směrovány přes server, který mezi sebou zakrývá IP adresy účastníků. Aby účastníci slyšeli v reálném čase, co říkají ostatní (tj. aby zpoždění bylo co nejkratší), mohou být použity mediální směrovače mimo Švýcarsko – Threema

Threema poskytuje nejen běžné chatování, ale i odesílání fotek v původní kvalitě bez komprese, sdílení různých souborů, hovory a videohovory. Vše je šifrované a anonymizované. Pro Android služba delší dobu nabízela také skupinové videohovory pro až 16 účastníků. Na iOS je vývoj aplikací často dost limitován, proto tuto funkci dostává až teď ve verzi v5.6. Stačí ji v Apple AppStore jen aktualizovat.

Skupinové hovory v systému Threema jsou šifrované end-to-end a v současné době jsou dostupné až pro 16 účastníků. Pozvánka URL není nutná; členové skupiny v chatu se mohou rozhodnout, zda se k hovoru připojí, či nikoli. – Threema

Aplikace Threema je opravdu kvalitní a pokud chcete šifrovanou komunikaci, rozhodně stojí za vyzkoušení. Není zdarma, protože nabízí skutečně bezpečnou komunikaci bez sledování uživatele. Stojí však asi jednorázově 130 Kč. Nejedná se o otravné předplatné. WhatsApp a další služby jsou sice zdarma, ale jejich provoz platíte prodejem svých citlivých dat.

Zdroje: Threema blog

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*